Nagy Gergő öt ponttal zárt a divízióelső ellen

A magyar válogatott csatára óriási formában játszik, a 41. ECHL-meccse után 41 pontos. Sebők Balázs is győzelemmel és ponttal kezdte a rájátszást, csapata mindhárom góljánál jégen volt.

Az ECHL-ben a Kalamazoo Wings a Fort Wayne Komets csapatát fogadta, amely az alapszakasz eddigi szakaszában csaknem húsz ponttal gyűjtött többet, mint Nagy Gergőék. A vendégek jobban is kezdték a meccset, az első harmadban háromszor zörgették meg a Wings hálóját, bár a hazaiak tartották a lépést velük, ez a periódus 3-2-es vendégelőnnyel ért véget. A Fort Wayne még egyszer vezetett a mérkőzésen, a 27. percben 4-3-ra, ezt követően azonban beindult a hazai henger, és hat perc alatt három gólt ütve 6-4-re fordítottak. Nagy Gergő csak ebben a harmadban három asszisztot adott, itt azonban még nem volt vége, hiszen az utolsó harmadban gólt is lőtt. A vége 8-4 lett, Nagy egy góllal és négy gólpasszal, +4-gyel zárt, a meccs három legjobb játékosa közé választották, csak csapattársát, Matt Cariát látták jobbnak nála, aki mesterhármast ért el, Nagy természetesen mindháromnál asszisztos volt. Nagy Gergő így 41 meccs után elérte a pont per meccs átlagot az ECHL-ben is. A Kalamazoo Wings a harmadik helyen áll a keleti konferencia északi csoportjában.

Nagy G Kalamazoo

Jól kezdték Sebők Balázsék a JYP-Akatemia elleni párharcot a Mestis negyeddöntőjében. Jót tett a Hokkinak, hogy Sebők mellé visszatért a KHL-t is megjárt szlovák Mikus az első sorba. Már a 3. percben megszerezte a vezetést a Hokki, majd a második játékrészt is demoralizálóan brutális gyorsasággal indították, akkor 41 másodperc is elég volt ahhoz, hogy kettőre növeljék az előnyt. A 41-es szerencsés szám volt a hazaiak számára, hiszen ezzel a mezszámmal játszó Sebők Balázs mindkét gólnál jégen volt. Akárcsak a harmadiknál, aminél ráadásul gólpasszt is adott a magyar csatár, fél perccel a vége előtt, üres kapura. A vége így nagyon sima 3-0 lett, összesítésben 1-0 a Hokkinak, de a folytatásban minden bizonnyal komolyabb gondot is fognak tudni okozni Sebőkéknek.