Sebők csapata egyik legjobbjaként zárta az alapszakaszt

Arany színű fejvédőben játszik a 20 éves center. Első felnőtt évében kiválóan teljesített a magyar csatár, 40 pontja a második legjobb finn ligában a 14., csapatában a 2.  legtöbb volt.

Sebők Balázsék befejezték a Mestis-alapszakaszt, méghozzá egy finn másodosztályú rangadóval, ugyanis negyedikként érkeztek a második helyezett KooKoo otthonába. A presztízsmeccs azután nagyon hamar egyoldalúra fordult, kapura többnyire a Hokki lőtt, gólokat viszont a hazai csapat szerzett. A jegyzőkönyv tanúsága szerint a KooKoonak az első húsz percben négy kaput eltaláló lövése volt, ebből nem kevesebb mint három gólt ütöttek, Teemu Rinkinen öt perc alatt ért el klasszikus mesterhármast, ebből kettő emberelőnyös találat volt. A középső húsz percben a játék képe nem változott, ráadásul 1-0-ra ezt is megnyerte a KooKoo. A záró felvonásra összeszedte magát a Hokki, az első 5 percben sikerült egygólnyira csökkenteni a különbséget, majd az 52. percben Sebők gólpasszával az egyenlítő, negyedik gólt is bevitték. Jöhetett a hosszabbítás, amely azonban a hazaiaknak sikerült jobban, két perc után döntő gólt szereztek, Rinkinen egy gólpasszal tette a maga számára is tökéletessé az estét, 5-4-re nyert a KooKoo.

Sebok Balazs Hokki

Fotó: eliteprospects.com

Sebők számára ez az év sem indult ideálisan, tavaly agyrázkódás, idén vállsérülés miatt kellett kihagynia, de végül október 8-án bemutatkozhatott a finn másodosztályban. A szezonja pedig nem csak ezekhez a nehezítő körülményekhez képest, de abszolút értelemben is nagyszerűen sikerült. Összesen 47 meccsen játszott az 56-ból, ezeken 8 gólt és 32 asszisztot szerzett. 40 pontja a második legtöbb a csapaton belül, az első helyen a KHL-be is belekóstoló fiatal szlovák, Mikus áll, aki egy ponttal szerzett többet Sebőknél.Mivel Mikus jó ideje sérülés miatt hiányzik, az utóbbi hetekben a bajnokikon Sebők fejére került a megkülönböztető fejvédő, mint a csapat jégen lévő legeredményesebb játékosára.

A liga kanadai táblázatán az előkelő 14. helyen áll. A Hokki 4. helyen zárta az alapszakaszt. Nagyon kemény párharc vár rájuk az elődöntőbe kerülésért, az ötödik helyezett JYP-Akatemiával játszanak, amely ellen nem sok babér termett Sebőkéknek az alapszakaszban, hazai pályán például mindhárom alkalommal kikaptak, egyszer 8-0-ra. A hatból kétszer győzött a Hokki, egyszer hosszabbításban, biztató lehet, hogy a szezon második felében már sokkal jobban ment ellenük is. Sebőkék szerdán kezdik a playoffot.