Sofronék kiestek a DEL-rájátszásból

A magyar csatár 3 meccses eltiltással búcsúzott a szezontól, a Krefeld utolsó csatáját így kénytelen volt kihagyni. Nagy Gergő győztes gólt szerzett, a Feldkirch söpréssel verte a Kapfenberget az INL negyeddöntőjében.

Mindent eldöntő harmadik összecsapást rendeztek a német bajnokságban a még kiadó két negyeddöntős hely megszerzéséért, amelyen a Wolfsburg a Krefeldet fogadta. A pénteki krefeldi egyenlítés nem múlt el következmények nélkül, a DEL fegyelmi bizottsága Sofron Istvánt három-, a krefeldi hátvéd Nick St. Pierre-t egymeccses eltiltással sújtotta. Sofron sérülést okozott a wolfsburgiak csatárának, Alexander Polaczeknek, ezt szankcionálta az FB. Gyors gólváltással indult a mérkőzés, másfél perc után megszerezte a vezetést a Krefeld, a Wolfsburg azonban a 4. perc elején büntetőből egyenlített. Ezt követően a hazaiak szerezték meg a vezetést, amit a második játékrész utolsó percében egyenlített ki a Pinguine. Az előző két találkozóhoz hasonlóan vasárnap is roppant szorosan alakult tehát a meccs, amelyen végül 5 perccel a vége előtt a Wolfsburgiak harmadik gólja döntött el, erre már nem volt válasza a vendégeknek, 3-2-re elvesztették a meccset, 2-1-re pedig a párharcot, így nem sikerült a bravúr, az esélyesebb Wolfsburg ment tovább és játszhat a Red Bull Münchennel az elődöntőbe kerülésért.

Az ECHL-ben a Nagy Gergővel felálló Kalamazoo Wings az Indy Fuel csapatát fogadta, amely a mérkőzés előtt mindössze egy ponttal állt mögötte a tabellán. Jól kezdtek a hazaiak, az első harmadban kétgólos előnyre tettek szert, majd egy gól nélküli középső harmadot követően a harmadik játékrész elejét is nagyon megnyomták, minek következtében a 47. percben már 5-0-t mutatott az eredményjelző. Az Indynek csak a szépítésre futotta az erejéből, a kiengedő hazai védelemnek három gólt lőttek, de ez nem osztott, nem szorzott. Nagy Gergő csapata negyedik gólját szerezte, az ötödiknél pedig előkészítő szerepet vállalt, két ponttal vette ki részét az 5-3-as győzelemből. A Wings harmadik helyen áll a keleti konferencia északi csoportjában, Nagy Gergő pedig 40. meccsén 36. pontját szerezte.

Söpréssel jutott túl a Feldkirch a Kapfenbergen z INL negyeddöntőjében. Két harmad után még a Kapfenberg vezetett, de az utolsó húsz percben Fekete Dániel csapata, a mesterhármasig jutó fiatal cseh csatár, Ondrej Hampl vezetésével fordítani tudott és végül 6-3-ra nyert. Fekete pontot nem szerzett.

Hiába vezetett 2-1-re az első harmad után a Slavia, a Karlovy Vary a végére felőrölte Vas Jánosékat és végül 4-2-re nyert. Vas János nem játszott, a Slavia számára tét nélküli kvalifikációs körben két vereséggel állnak.

Kétgólos hétvégén van túl Keresztury Erik. Csapata, a Düsseldorf a Jungadler Mannheim vendége volt szombaton és vasárnap is. Első nap sikerült szoros meccset játszani, akkor 2-2-es döntetlen után a harmadik harmadban ismét két gólt lőtt a Mannheim, és bár Keresztury három perccel a vége előtt egyre csökkentette a különbséget, egyenlíteni nem sikerült, 4-3-ra nyertek a hazaiak. Vasárnap két harmadig újfent jól állt a Düsseldorf, 40 perc után 2-1-re vezetett a Mannheim, a de a záró húsz percben már csak egy csapat volt a jégen, a hazaiak 12 perc alatt négy gólt szerezve végül 6-1-re győztek. A vendégek becsületgólját Keresztury szerezte, akinek ez volt idei 11. találata.