MAC?FTC 2-7

Percek alatt eldőlt a Magyar Kupa-selejtező, maradék 50 percben tempós, élvezetes kétkapus edzést tartott a két fővárosi csapat.

Felavatta a felnőtt jégkorong a Tüskecsarnokot, több százan gyűltek össze a MAC U20 és a Ferencváros mérkőzésére az impozáns multiarénában. Az FTC 9 percen belül 4 gólt lőtt, 5-0-ra nyerte az első harmadot, majd a maradék 2×20 perc 1-1-re végződött, így alakult ki a 2-7-es vendégsiker. Szakács Ferenc csapata hozta a kötelezőt ahhoz, hogy esélye maradjon az első két hely megszerzésére, amely a négyes döntőbeli szereplésre jogosít fel.

Bob Dever (vezetőedző, MAC): Gondoltam, hogy az első harmadban gyengébbek leszünk, hiszen szombaton egy nagyon érzelemdús meccset játszottunk, és ilyenkor nehéz visszarázódni, kicsit olyan, mint a másnaposság. Ez ellen nem lehet semmit tenni, játszani kell, hogy túless rajta. A második és harmadik harmadban szerintem elég jól helytálltunk, nem is kaptunk már annyi gólt, és lőttünk is. Összességében elégedett vagyok az utolsó negyven perccel, azzal, ahogy a srácok ma játszottak.

Szakács Ferenc (vezetőedző, FTC): Könnyed győzelem volt, de ez a teljesítmény nem az volt, amit vártam volna a srácoktól. Egy harmadot hokiztunk, a másodikban elkényelmesedtünk, elkezdtünk egyéni hokit játszani. Nem szabad soha lenézni az ellenfelet. A második és a harmadik harmadot ellazsáltuk, ami nem megengedhető, és ez nagyon kevés lesz az Újpest ellen. Az teljesen más mérkőzés lesz, tudjuk, hogy a legjobb légióssorral rendelkezik az UTE, úgyhogy készülünk a mérkőzésre, és reméljük, hogy pozitívan fog eldőlni a részünkre.