A MOL Liga elvett egy hazai mérkőzést az Érsekújvártól

   

A hétfői rendkívüli ligaülésen az egyéb büntetések mellett a 4. sorszámú, tehát a március 14-i, szombati mérkőzés pályaválasztói jogát az Érsekújvár helyett a Miskolc kapta meg.

A MOL Liga sajtóközleménye:

“A MOL Liga Elnökség és Versenybíróság az 2015. március 9-i rendkívüli és együttes ülésén a Miskolci Jegesmedvék és a HC Nové Zámky képviselőinek bevonásával megvitatta a 2015. március 8-ára kiírt MOL Liga bajnoki döntő mérkőzés elmaradásával kapcsolatos következményeket. A Versenybíróság és az Elnökség a felek meghallgatását és velük történt egyeztetést követően az alábbiakról határozott.

Megerősítette, hogy a bajnoki döntő 1. mérkőzésének eredményét 5-0 arányban a Miskolci Jegesmedvék javára írja jóvá.

A MOL Liga 2014/15-ös versenykiírás alapján, az abban megállapított azonnali 2000 euró pénzbüntetéssel sújtja a HC Nové Zámky együttesét.

A HC Nové Zámky 2015. március 14-ei pályaválasztói jogát megvonja, és azt a Miskolci Jegesmedvéknek adja át, vagyis a bajnoki döntő 4. mérkőzése Érsekújvár helyett Miskolcon, 18:30 órai kezdettel kerül megrendezésre.

Tudomásul vette, hogy a Miskolci Jegesmedvék csapata lemond további kártérítési igények érvényesítéséről.

Felszólítja a HC Nové Zámky vezetését, hogy a MOL Liga imázsát negatívan befolyásoló nyilatkozatokat azonnali hatállyal szüntesse meg, egyúttal az ügyben az Elnökség fegyelmi eljárás megindítását kezdeményezi.”

A MOL Liga-döntő módosított menetrendje:

március 8., vasárnap, 18:00 Miskolc–Érsekújvár 5-0
március 11., szerda, 18:00 Miskolc–Érsekújvár
március 13., péntek, 17:30 Érsekújvár–Miskolc
március 14., szombat, 18:30 Miskolc–Érsekújvár
március 16., hétfő, 17:30 Miskolc–Érsekújvár
március 18., szerda, 17:45 Érsekújvár–Miskolc
március 20., péntek, 17:45 Miskolc–Érsekújvár

Radnai Károly MOL Liga-alelnök a Digi Sport vendége volt a ligaülés előtt:

Cimkék: , , , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
december 12., kedd
U18 15:00 DHKPEF 6-4VÉGE
U18 17:20 ETOUTE 6-3VÉGE
ROM 17:30 STESCC 1-8VÉGE
EL 18:30 MISMAC 2-0VÉGE
U18 18:40 VASMIS 3-2VÉGE
EBEL 19:15 MZAAVS 2-3 HVÉGE
december 13., szerda
VB20 15:30 HUNKAZ 3-5VÉGE
EL 17:50 VC2MAC 1-5VÉGE
MK 18:00 DABVAS 9-3VÉGE
U18 18:00 SZDDHK 0-13VÉGE
U18 19:00 ZNOUTE 6-2VÉGE
december 14., csütörtök
U18 16:00 PEFZEG 4-1VÉGE
U18 17:40 AVSKMH 11-1VÉGE
MK 18:00 UTEMIS 2-5VÉGE
U18 18:00 MISMAC 2-3VÉGE
december 15., péntek
VB20 13:00 GERHUN 7-2VÉGE
NU18 16:00 HUNSVK 1-2VÉGE
EL 18:00 FTCSCC 3-4 HVÉGE
EL 18:30 TITBRA 3-4VÉGE
december 16., szombat
U18 13:40 AVSMIS 
U18 15:00 SZDZEG 
NU18 16:00 HUNCZE 
VB20 16:00 AUTHUN 
U18 16:30 DHKGEP 
EBEL 17:45 AVSHCB 
EL 18:00 DABSCC 
EL 18:30 UTEBRA 
U18 18:30 MACETO 
december 17., vasárnap
NU18 16:00 HUNPOL 
EL 17:50 VC2FTC 
december 18., hétfő
EBEL 19:15 HCIAVS 
EL 20:00 UTEMIS 
    • M4 SPORT
december 19., kedd
DEBL 19:15 GEPMAC 
EBEL 19:45 HCBAVS 
december 20., szerda
U18   MISKMH 
U20   PEFMIS 
EL 18:30 MISDAB 
MK 18:30 TITKMH 
MK 19:00 MACFTC 
december 21., csütörtök
U20   ZNOETO 
U20 15:40 AVSDHK 
KHL 17:30 CSZMMG 
    • SPORT 2
EBEL 18:45 AVSHCI 
EL 20:00 MACUTE 
    • M4 SPORT
december 22., péntek
U18 17:40 VASKMH 
EL 18:00 DABTIT 
EL 18:00 FTCMIS 
december 23., szombat
U20 12:10 VASMAC 
Partnerünk