Serdülőbajnok-avatás Székesfehérváron

A HSC Csíkszereda a szezon első bajnoki érmese. Az EBEL U20-ban mindkét magyar csapat elődöntőbe jutott, az ifiknél árnyaltabb a kép.

Nem tudott élni a meccslabdával a MAC, nem nyerte meg a bajnoki címet, a vendég Fehérvár 5-1-es sikerével 2-2-re egyenlített ki az állást, hétfőn mindent eldöntő 5. mérkőzésre kerül sor a magyar serdülőbajnoki döntőben. Székesfehérváron hétfőn kettős rangadót játszanak, 17 órakor az U16-os bajnokság döntője, ezt követően U18-as elődöntő következik, a vendég mindkét esetben a MAC. Gazdára talált az első bajnoki érem, a HSC Csíkszereda 3-1-re nyerte az UTE ellen a bajnoki bronzot.

Még szombaton játszották az EBEL U18-as bajnokságában a negyeddöntők második meccsét. Még egy magyar csapat sem jutott tovább, ámde a Vasas sajnos kiesett, kiélezett csatában maradt alul a Klagenfurttal szemben. Kétszer is vezetett a jégpalotabeli társaság, de az 53. percben 10 másodperc alatt két gólt is kapott. A Fehérvár és a MAC is 1-1-re áll, szerdán mindkét csapatunk mindent eldöntő utolsó meccset játszik. A Fehérvár korán 2-0-s előnyre tett szert, de innen a záró húsz percre teljesen szétesett a magyar csapat, a vége 5-2 lett a St. Pölten-ieknek. A MAC egy 7-2-es győzelemmel vágott vissza a kinti kudarcért a legjobb szlovén ificsapatnak, a hajrában négy perc alatt négy gólt lőtt. A KAC és a Red Bull már a legjobb négy közé jutott.

A Fehérvár után a MAC is biztosította helyét az EBEL U20 következő körében, mert másodszor is le tudta győzni a ráadásban a vendég Znojmót. Silló Arnold a mérkőzés 80. percében döntött. AZ EBYSL elődöntőjében tehát két magyar csapat lesz érdekelt, ráadásul a Fehérvár és a MAC egymással játszik. A másik ágon a Red Bull az Olimpija Ljubljanával csap össze.