A Montreal vezet Keleten

Hatodszor kapott ki a Nashville, Varlamov-parádé Columbusban, Seguin  és Ovecskin visszatért.

Brad Marchand volt a Bruins nyerőembere a Flyers elleni mérkőzésen. A Boston balszélsője 15 másodperccel a befejezés előtt harcolta ki a hosszabbítást, majd a ráadásban is betalált plusz ponthoz juttatva csapatát. A Bruins idei mindhárom meccsét megnyerte a Philly ellen.

A Sabresnek úgysem volt semmi esélye a fővárosban, hogy a harmadik percben már vezetett, a Capitals a bekapott gólra egy féltucattal felelt. Az új szerzemény, Curtis Glencross egy gólt és két gólpasszt, a sérüléséből visszatérő Ovecskin két pontot, Nicklas Backström két asszisztot tett a közösbe. A svéd szélső újabb két gólpasszával befogta a házi örökranglista első helyén álló 418-ig jutó Michal Pivonkát, de Ovecskin mindössze eggyel van lemaradva mögöttük.

Csúnya verést kapott hazai jégen a Toronto a Bluestól. A St. Louis, akárcsak a Caps egy hatost rámolt be ellenfele kapujába 44 lövésből. A vendégek mind a hat találatát más-más játékos szerezte ám Jori Lehtera és Alexander Steen egyaránt háromszor szolgálta ki a társait.

Carey Price vezetésével győzött a Montreal a sivatagban. A Coyotes elleni találkozón a Habs kapusa 29 lövést hárított és a szezonban hetedik alkalommal maradt hibátlan. A Canadiens a győzelemmel az első 90 pontos csapat keleten.

A közel egy hónap után jégre lépő Tyler Seguin hiába duplázott, csapata, a Stars kikapott a Tampa otthonában. Pedig a Dallas előnnyel várhatta a befejező húsz percet, de a záró harmadot 3-1, a mérkőzést pedig 5-4 arányban bukta el. A Stars amúgy sem villog ebben a kategóriában, 40 perc játék után ha vezetett, nyolc esetben bukta el a mérkőzést. Ettől rosszabb mutatóval csak az Edmonton és a Buffalo rendelekzik.

A játéknap egyetlen szétlövését a Panthers?Islanders meccs hozta, ahol végül a hazaiak kapták a pluszpontot. A Florida háromszor szerzett vezetést, a New York azonban a három pontig jutó John Tavares révén mindig egyenlíteni tudott. A büntetők során csak Jonathan Huberdeau talált be.

A Colorado a tizedik percben már hárommal ment a Columbus otthonában, amivel el is döntötte a mérkőzést. A vendégek innentől kezdve Szemjon Varlamovra bízták magukat, aki parádézott a vasak között és végül 44 védéssel, valamint shutouttal zárta az estét. Az Avalanche-ban Tyson Barrie három gólpasszal fejezte be a meccset.

Egymás után hatodik vereségét könyvelhette el az NHL-t hónapokig vezető Nashville. A Predators hazai jégen fázott meg, a Winnipeg nyert náluk. A Jets mindhárom játékrészben egyszer talált be, Blake Wheeler és Drew Stafford egy-egy gólt, illetve gólpasszt szerzett.

Majdnem dupla shutoutot hozott a Kings?Penguins derbi a Los Angelesben, hatvan percig Quick és Fleury is hibátlan maradt. A gólcsendet végül Patric Hörnqvist törte meg a ráadás 104. másodpercében, így a vendégek kapták a pluszpontot. Fleury kilencedik alkalommal nem kapott gólt, amivel vezeti az idevágó listát az NHL-ben.

Kétgólos hátrányból győzött a Vancouver a San José otthonában. A Canucks a duplázó és győztes gólt szerző Radim Vrbata, valamint a két gólpasszt adó Daniel Sedin révén tudott fordítani Kaliforniában.