Sofron gólpasszával egyenlített a Krefeld

A DEL-negyeddöntőbe kerülésért vívott párharc 1-1-re áll a Wolfsburg ellen, a mindent eldöntő harmadik meccset vasárnap rendezik. Nyertek Sebők Balázsék és Fekete Dánielék is, előbbi két, utóbbi egy gólpasszt adott, kikaptak viszont Nagy Gergőék, Vas Jánosék és Láday Tamásék.

Azok után, hogy a negyeddöntőbe kerülésért vívott párharc első felvonását roppant szerencsétlen körülmények között, a hosszabbításban elvesztette, első hazai meccsét simán behúzta a Krefeld és egyenlíteni tudott. A mérkőzés a második harmadban dőlt el, amikor Sofron István gólpasszát Daniel Pietta vágta be, majd 12 másodperccel a második szünet előtt a hazaiak emberhátrányból is betaláltak. Az eredmény a továbbiakban nem változott, így 2-0-ra nyert a Krefeld. Életben maradtak tehát a Krefeld reményei, a mindent eldöntő harmadik összecsapást vasárnap rendezik ismét Wolfsburgban. A második meccs összefoglalója az alábbi linken tekinthető meg, Sofron gólpassza 2:15 környékén látható, 3:45-től pedig éppen a magyar csatár terül el az ellenfél kapuja előtt, majd az ellenfél bekkje a már földön fekvő Sofron fejére rá is sóz egyet, amiből egy komolyabb kakaskodás is kialakul.

Az egész ECHL egyik legjobb csapatához látogattak Nagy Gergőék, ugyanis a Kalamazoo Wings a Fort Wayne Komets csapatával játszott pénteken. Az első két harmad gól nélküli döntetlent hozott, a meccs az utolsó húsz percben dőlt el, a Komets a 35. másodpercben kihasznált egy emberelőnyt, majd az 56. percben megduplázta az előnyt, végül 15 másodperccel a dudaszó előtt az üres kapuba is betalált, így 3-0-ra nyert. Nagy Gergő nem volt jégen egyetlen kapott gólnál sem. A Kalamazoo negyedik helyen áll a keleti konferencia északi csoportjában, melyet éppen a Komets vezet.

Sebők Balázsék idegenben arattak győzelmet, miután elsöprő második harmadot produkáltak. Gól nélküli döntetlen után a Hokki emberhátrányból szerezte meg a vezetést a 28. percben, amit másfél percen belül újabb két gól követett, majd a 34. percben már 4-0-ra vezettek a K-Vantaa ellen. A becsületgólt a 48. percben szerezték meg a hazaiak, de ez már csak az 5-1-hez volt elég, ráadásul a Hokkinak még maradt a tarsolyában egy gól, ezzel lett meg a 6-1-es végeredmény. Sebők Balázs kiválóan játszott, két gólpasszal segítette csapatát, 45 meccsen már 39 pontot szorgoskodott össze, ne nevezzük ezt rossz debütáló szezonnak. A Hokki a negyedik helyen áll a finn másodosztályban.

Szoros meccset játszottak Vas Jánosék a cseh extraliga kvalifikációs szakaszában. Az első gólra az 54. percig kellett várni, ekkor a hazai pályán játszó Liberec szerzett emberelőnyből vezetést. Az egyenlítésért folytatott nagy igyekezet azonban sajnos a visszájára fordult, két perccel később ugyanis a Liberec emberhátrányból duplázta meg az előnyt, beállítva a 2-0-s végeredményt. Vas 14 perc jégidőt kapott, a meccsnek túl nagy tétje nem volt, hiszen a Slavia már nem tudja elkerülni az osztályozót, ehhez ugyanis azt a Karlovy Varyt kellene beérni, amely csaknem 20 ponttal vezet előtte a minitabellán.

Nagyon közel került a továbbjutáshoz a Feldkirch a Kapfenberg ellenében az INL negyeddöntőjében. Az első két összecsapás mindegyikén öt gólt lőttek Fekete Dánielék, ezt ugyan most nem sikerült megismételni, de 4-2-re így is nyertek. Fekete gólpasszos volt, a Feldkirch összesítésben 3-0-ra vezet, optimális esetben vasárnap már tovább is juthat.

Láday Tamásék 4-2-es vereséget szenvedtek a Klamloops Blazers otthonában a WHL-ben. Hiába volt minden harmadban több kaput eltaláló lövése a vendégeknek, a gólokat a hazaiak szerezték. Az első harmadot 2-0-ra nyerte a Blazers, ez el is döntötte a meccset, miután a másik két játékrész 1-1-es döntetlent hozott. Összességében 4-2-re nyertek tehát a hazaiak, Láday pontot nem szerzett, a Spokane ettől függetlenül maradt a 7. helyen nyugaton.