Hazai sikerek Keleten

   

Az Ak Barsz és a Metallurg továbbjutott a főcsoport-negyeddöntőből.

A kétszeres KHL-győztes Ak Barsz lezárta az Avtomobiliszt elleni párharcot. A jekatyerinburgiak hiába tették végig szorossá a csatát, vesztüket az 5 mérkőzés alatt 4 gólt szerző Oscar Möller okozta.

KHL, 6965 néző.
Nilsson: 91,3% (Garipov)
K
Kovár: 89,3% (Usztyinszkij)
Zaharcsuk, Rilov, Kolcov, Lukojanov, Szvitov
1
Antonov, Trjamkin, Jefimov, Klimenko, Popov V.
Kornyejev, Nyikulin, Azevedo, Kosztyicin, Möller
2
Viklund, Lepistö, Lazarjev, Ribakov, Szimakov
Muszin, Pajgin, Burmisztrov, Obuhov, Petrov
3
Guszev, Loginov, Golisev, Lewandowski, Mihnov
Brookbank, Gyenyiszov, Vrána, Gluhov, Mirnov
4
Megalinszkij, Metljuk, Garejev, Jemelin, Palushaj
Zinetula Biljaletgyinov
E
Anatolij Jemelin
Gólok Idő Csapat Típus Gól Passz Passz
1-0 01:00 AKB Möller Azevedo
1-1 05:36 AVT Popov V.
2-1 19:15 AKB Möller Gyenyiszov
3-1 33:38 AKB Petrov Obuhov Burmisztrov
3-2 41:20 AVT PP2 Viklund Szimakov
28 Kapura lövések száma 23
8 Kiállításpercek 34

A Szibir egy győzelemre került a továbbjutástól. A novoszibirszkiek kapujában Salák 19 védéssel járult hozzá a sikerhez.

KHL, 7400 néző.
Salák: 95,0% (Beszpalov)
K
Gyemcsenko: 88,5% (Garnett)
Ozsiganov, Hersley, Monya, Ullström, Enlund
1
Borodkin, Quint, Bulis, Panov, Csisztov
Alekszejev, Belov, Kopejkin, Koskiranta, Kugrisev
2
Kondratyev, Piganovics, Osznovin, Penykovszkij, Ruzicka
Verescsagin, Menysikov, Vorosilo, Gubin, Szannyikov
3
Davidov, Martinov, Glinkin, Pesztunov, Popov
Gimajev, Ignatovics, Bobrov, Butuzov, Salunov
4
Atyusov, Vaszilcsenko, Kokujov, Mokin, Paré
Andrej Szkabelka
E
Andrej Nyikolisin
Gólok Idő Csapat Típus Gól Passz Passz
1-0 10:21 SZI Ullström Enlund
2-0 24:54 SZI Szannyikov Menysikov Butuzov
2-1 31:20 TRA Kokujov Atyusov Paré
3-1 36:46 SZI Koskiranta Kugrisev Alekszejev
26 Kapura lövések száma 20
2 Kiállításpercek 4

A Metallurg Magnyitogorszk nyerte a korábbi KHL-bajnokok párbaját. A Szalavat Julajev hiába szerezte meg a vezetést a 6. percben, 41 másodperccel később egyenlítettek a hazaiak, majd fordítottak és behúzták a csatát.

KHL, 7508 néző.
Kosecskin: 96,9% (Murigin)
K
Szohatszkij: 92,9% (Irving)
Antyipin, Birjukov, Zaripov, Kovár, Mozjakin
1
Visnyevszkij, Kulda, Szjomin, Tolpeko, Hlisztov
Batirsin, Lee, Kamenyev, Osala, Platonov
2
Zubarjev, Heikkinen, Gluhov, Szlepisev, Hartikainen
Ibragimov, Habarov, Brent, Stapleton, Tyimkin
3
Kolcov, Kutuzov, Kajgorodov, Pihlström, Szkacskov
Bereglazov, Tyerescsenko, Potyehin, Junykov, Jakucenya
4
Bodrov, Ankugyinov, Mereszkin, Sztyepanov
Mike Keenan
E
Vlagyimir Jurzinov
Gólok Idő Csapat Típus Gól Passz Passz
0-1 05:15 SZJ PP Pihlström Visnyevszkij Kajgorodov
1-1 05:56 MMG Antyipin Zaripov Birjukov
2-1 18:50 MMG Mozjakin Kovár Tyerescsenko
3-1 59:07 MMG Stapleton Osala
29 Kapura lövések száma 32
8 Kiállításpercek 8

Már a 34. másodpercben megszerezte a vezetést az Avangard. Az omszkiaknál Kosztyin 32 védéssel ért el shutoutot.

KHL, 8270 néző.
Kosztyin: 100% (Barulin)
K
Laco: 94,3% (Malgin)
Blaták, Gustafsson, Kolarik, Perezsogin, Popov
1
Dallman, Lundin, Boyd, Dawes, Puskarjov
Gluhov, Kuljas, Kalinyin, Kurjanov, Sirokov
2
Litvinyenko, Szavcsenko, Antropov, Rugyenko, Sztarcsenko
Ljamin, Homickij, Muszatov, Nyeprjajev, Schütz
3
Bartulis, Szemjonov M., Gavrilin, Zsajlauov, Poliscsuk
Goncsarov, Kulik, Pervusin, Szemjonov K., Fiscsenko
4
Riszpajev, Rahmanov, Kvasa, Mihajlisz, Romanov
Raimo Summanen
E
Andrej Nazarov
Gólok Idő Csapat Típus Gól Passz Passz
1-0 00:34 AVG Kolarik Popov Perezsogin
2-0 30:32 AVG PP Perezsogin Popov Kolarik
35 Kapura lövések száma 32
33 Kiállításpercek 10

A rájátszás első körének párosítása:

Nyugati főcsoport:

CSZKA (1.)–Szocsi (8.) 4-0
SZKA (2).–Torpedo (7.) 4-1
Dinamo Moszkva (3).–Lokomotiv (6.) 3-2
Jokerit (4.)–Dinamo Minszk (5.) 4-1

Keleti főcsoport:

Ak Barsz (1.)–Avtomobiliszt (8.) 4-1
Szibir (2).–Traktor (7.) 3-2
Metallurg Magnyitogorszk (3).–Szalavat Julajev (6.) 4-1
Avangard (4.)–Barisz (5.) 3-2

Cimkék:

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
október 16., hétfő
ROM 17:30 SSCBRA 3-1VÉGE
U18 17:30 SZDSCC 2-19VÉGE
EL 20:00 UTEFTC 4-3VÉGE
    • M4 SPORT
október 17., kedd
U18 18:40 MACSCC 5-6 BVÉGE
U20 20:00 UTEPEF 2-0VÉGE
október 18., szerda
KHL 16:00 JUGAMR 
    • SPORT 2
MK 16:00 KMHFTC INFO
U18 17:35 SCCGEP INFO
MK 18:00 DABUTE INFO
MK 19:30 MACTIT INFO
október 19., csütörtök
U18 14:45 DHKMAC 
U18 16:00 PEFMIS 
U18 17:00 AVSSCC 
U18 17:05 GEPVAS 
U20 17:20 ETOAVS 
KHL 18:00 LOKNYH 
    • SPORT 2
U18 18:00 ZEGUTE 
U18 19:00 SZDETO 
U20 19:00 UTEVAS 
október 20., péntek
U20   HDJMAC 
U20   SLLKMH 
KK 13:30 TXUMIS 
KK 17:30 BRACZB 
EL 18:00 DABMAC 
EL 18:00 UTEVC2 
EBEL 18:30 ZNOAVS 
EL 18:30 TITFTC 
október 21., szombat
U18   ZNOAVS 
U20   G99DHK 
U20   SLLMAC 
U20   VSVKMH 
KK 13:30 MISCZB 
EWHL 17:30 SKPKMH 
KK 17:30 BRATXU 
U18 18:00 ETOKMH 
U18 18:30 MACMIS 
U18 19:00 UTEVAS 
U18 19:00 UTEVAS 
október 22., vasárnap
U18   VSVKMH 
U20   HDJKMH 
U20   OHCUTE 
U20   VICVAS 
U20   VSVMAC 
EWHL 13:00 KMHNEH 
KK 13:30 CZBTXU 
KK 17:30 MISBRA 
EBEL 17:45 AVSEHL 
    • M4 SPORT
EL 17:50 VC2DAB 
EL 18:00 FTCMAC 
EL 18:30 UTETIT 
október 24., kedd
U18   AVSMAC 
október 25., szerda
MK 18:00 FTCTIT 
MK 18:40 VASMIS 
   H I R D E T É S
Partnerünk