Az Anaheim átvette a vezetést

Alex Tanguay 1000. NHL-meccsét játszotta.

A nyugati első a keleti elsőt fogadta, azaz a Montreal Anaheimbe utazott. A két főcsoport első helyezettjének csatája egyoldalú meccset hozott, a Ducks simán verte a Canadienst. A hazaiak mindhárom harmadban betaláltak, amire a vendégeknek csak az utolsó előtti percben volt válaszuk. A Ducks a győzelmével két ponttal megelőzte a Nashville-t a tabella élén, ám egy mérkőzéssel többet játszott ellenfelénél.

Gabriel Landeskog vezetésével győzött a Colorado a Pittsburgh ellen. Az Avs kapitánya csapata mindhárom góljából kivette a részét egy találattal és két gólpasszal. Az Avalanche-ban győzelemmel ünnepelte 1000. meccsét Tanguay, míg az egy gólt jegyző Jarome Iginla 1210. pontját szerezte, amivel befogta a legendás Bobby Clarke-ot.

A Senators nyerte a kanadai rangadót, miután elhozta a pontokat a Winnipeg otthonából. Az Ottawa legjobbja a 35 védést bemutató Andrew Hammond volt, akinek a kapuját csak a záró harmadban, háromgólos hátrányban tudta bevenni a Jets. A Sens hatalmas hajrát indított a playoffért, az utolsó 11 meccsén 18 pontot gyűjtött.

A 3-1 volt a nap slágereredménye, az egyetlen kivételt az Original Six-összecsapás jelentette az autóvárosban, ahol Rangers szerepelt. Az 1-1-es rendes játékidőt követően a találkozó a ráadás 69. másodpercében dőlt el a Red Wings javára, az új szerzemény, Marek Zidlicky jóvoltából. A Rangers a vereség ellenére a legjobb mutatóval rendelkezik december 8-a óta.