A HSC az 5., a Progym és a Brassó az 1. helyért küzd

Véget ért a román bajnokság középszakasza, kezdődik a rájátszás.

Péntektől vasárnapig Galacon gyűltek össze a középszakasz mezőnyét alkotó csapatok. A négyes a szokásos módon péntektől vasárnapig három fordulót játszott le. A csíki kölcsönjátékosokkal megerősített Progym szoros küzdelemben kapott ki a Steauától (2-1), majd a szezonban másodszor legyőzte a Galati csapatát, úgy, hogy a rendes játékidő letelte előtt 4 másodperccel mentette döntetlenre a meccset (3-2 bü.). Utóbbi klubnál pedig megtörtént a székely hatalomátvétel, ugyanis a légiósokat nem számítva több székely játékos, szám szerint 10 játszott a csapatban, mint nem székely (7). A Steaua megverte a Duna partiakat (4-2), de ennek a meccsnek – csakúgy, mint a forduló többi összecsapásának – csak a dicsőség szempontjából volt jelentősége.

A rájátszás a korábban elhatározottak értelmében három párban folyik tovább. A HSC Csíkszereda játékosai java részét kölcsönadta Gyergyóba vagy Galacra, a légiósok hazautaztak, így kiüresedett csapattal várja a Sportul elleni helyosztót az 5. helyért. A klub ezét néhány korábbi játékosát is reaktiválta, így jégre léphet Csíszer Előd, Kósa Endre, Kolozsi Lóránt, Hozó Levente és Simon Rudolf is.

A másik két párban az elődöntők következnek. A Steaua a Progym, a Galati a Brassó ellen küzd a döntőért, 3 nyert meccsig. Először mindkét félnek 2-2 hazai meccse van, a párokban a Steaua és a Galati a házigazda az első két meccsen. Ha ötödik mérkőzésre is sor kell kerüljön, akkor ismét a Steaua és a Galati a pályaválasztó. A rájátszásban a hosszabbítás 10 perces, az alap- és középszakaszban megszokott 5 perc helyett, ezt büntetők követik, ha nincs döntés. A Steaua hazai pályájaként Karcfalvát jelölte meg.