Jágr már az ötödik

A cseh szélső megszerezte 717. találatát. Ovecskin az első 40 gólos a szezonban, háromgólos mínuszból mentet pontot a Blues.

A Winnipeg simán három góllal verte a bajnokot. 1-1 után a Jets három gólt ütött tíz perc alatt, amiből Andrew Ladd egy duplával vette ki a részét. Jonathan Quick negyven perc alatt mindössze 81%-os védési hatékonyságot ért el, így a záró játékrészt már a kispadon töltötte. A Kings egyelőre nem áll rájátszást jelentő helyen.

Floridában állami rangadót nyert a Panthers a Tampa ellen. A Párducok háromgólos előnyt építettek a három gólpasszig jutó Jonathan Huberdeau és az új csapatában első pontjait szerző Jaromír Jágr vezetésével. A 43 éves cseh klasszis, aki régebb óta szerepel az NHL-ben mint csapata, 717. gólját ütötte, amivel befogta az örökranglista ötödik helyén álló Phil Espositót. A Florida az újabb sikerrel két pontra került a playofftól.

A Penguins a duplázó Malkin vezetésével simán verte a Columbust. A Jackets szerezte meg a vezetést Pittsburghben, de a fekete-sárgák öttel válaszoltak a bekapott gólra. Az utolsó negyedórában a hazaiak lazították egy kicsit, de ez csak a szépítésre volt elég a vendégek részéről. A Pens zsinórban negyedik győzelmet szerezte.

Szokás szerint Alekszandr Ovecskin és Braden Holtby volt a Washington nyerőembere, ezúttal a Toronto ellen. Az orosz szélső egy gólpassz mellett duplázott és elsőként a ligában elérte a 40 gólos határt. A fővárosiak kapujában Holtby 32 védéssel hibátlan teljesítményt nyújtott idén hetedszer. A Capitals három elvesztett meccs után győzött ismét.

Hiába billent fel a pálya Dallasban a hazaiak nem bírtak John Gibson kapussal. A Ducks hálóőre 39 lövést fogott, míg kollégája Jhonas Enroth 22-ből csak 19-et, ez pedig döntőnek bizonyult. A befejező húsz percben az Anaheim két gólt is szerzett, amelyből az elsőt az idén először eredményes és közel egy év után gólt szerző Clayton Stoner jegyzett.

Gólzáport és igazi fordulatokat hozott Vancouverben a Canucks?Blues derbi. A vendégek a hatodik perc végén már kettővel mentek, de a hazaiak nem zuhantak össze és öttel válaszoltak. A harmadik harmadra azonban feltámadt a St. Louis és hét perc alatt hármat ütve kiharcolta a ráadást. A hosszabbítás nem hozott gólt, így jöhettek a büntetők, ahol a Canucks már nem engedte ki a győzelmet a kezéből, mindhárom kísérletét értékesítette.