MAC?Debrecen 4-9

A hajdúságiak az egyaránt 4-4 pontig jutó Kaszkov és Ladányi vezetésével legyőzték a fővárosiakat.

A 2015-ös év második Magyar Kupa-selejtezőjén a MAC a Debrecen fogadta. Az első és a második harmad egyaránt 2-2 DHK- és 1-1 MAC-gólt hozott. A harmadik játékrészben egyértelműen a debreceniek domináltak, ezt mi sem jelzi jobban, mint a 19-3-as kapura lövési mutató. A Debrecen 9-4-re nyert, Danyil Kaszkov 3 gólt lőtt és 1 gólpasszt adott, míg Ladányi Balázs 2+2 ponttal zárt. A hazaiaknál Bödök Bence duplázott, Terbócs István pedig az UTE után a Debrecen kapujába is betalált, a negyedik juniorgólt Papp Dániel szerezte.

Fodor Szabolcs (edző, MAC): Ma több gólt lőttünk, de sajnos sokat kaptunk. Jobban játszottunk, mint az UTE ellen, rendszerezettebbek és felkészültebbek voltunk, jobban felvettük a sebességet. Elaludtunk körülbelül 6 percre, amit egy ilyen jó csapat ellen különösen nagy hiba. A Debrecen vágta a gólokat, amint meg volt az idő és a hely. De összességében boldog vagyok azzal, ahogy a srácok ma játszottak.

Jevgenyij Muhin (vezetőedző, Debrecen): Egy fiatal csapat ellen egy jó meccset játszottunk ma. Az első két harmadban nagyon gyengén játszottunk, aztán a harmadikra összeszedtük magunkat. Mindenképpen az a célunk, hogy bekerüljünk a négyes döntőbe.