Jágr győzelemmel debütált Floridában

Bouwmeester, Campbell kéz a kézben, a Blues és a Panthers hátvédje egyaránt 900. meccsét játszotta. Pocsék formában a Coyotes és a Sharks, simán hozta az örökrangadót a Montreal, Dubnyk megállíthatatlan.

A Blues Paul Stastny vezetésével győzött Edmontonban. A St. Louis centere csapata mindkét találatából kivette a részét egy gólpassz és egy győztes gól formájában. A vendégeknél Jay Bouwmeester győzelemmel ünnepelte 900. meccsét.

Simán hozta a klasszikus Original Six-rangadót a Montreal a Toronto ellen. A Habs négy gólt vágott, miközben a Leafs képtelen volt bevenni a Habs kapuját. Carey Price 30 lövést fogott, David Desharnais duplázott és megszerezte pályafutása 200. pontját.

Devan Dubnyk nem lassít. A Minnesota két hónapja igazolt kapusa 20. meccsén 15. győzelmét szerezte, aminek köszönhetően csapata már playoffhelyen áll. Dubnyk a Colorado elleni meccsen 33 lövést fogott és mindössze egy gólt kapott. A kapus mellette azonban kellett Justin Fontaine és Erik Haula is, mindkét játékos egy-egy góllal és gólpasszal zárta az estét.

Zsinórban nyolcadik hazai meccsét bukta el a San José amely 20 éve nem volt ilyen rossz formában. A SAP Centerből most az Ottawa távozott győzelemmel, amely az utolsó harmadban három gólt szerzett, amiből Mike Hoffman kettőt vállalt magára. A Sens utolsó öt meccsét megnyerte és hosszú hajrát nyitott a playoffért.

A Rangers hiába vezetett volna már a hetedik másodpercben, a gólt lest miatt érvénytelenítették. Ez elég visszavetette a csapatot, a hazaiak kapusát, Steve Masont viszont fejben rendbe rakta és 34 védéssel segítette győzelemhez a Flyerst. A Rangers a vereséggel elszalasztotta a lehetőséget, hogy története során először 11 győzelemmel zárja február hónapot.

Pont nélkül, de győzelemmel mutatkozott be új csapatában Jaromír Jágr. A Panthers kétgólos hátránnyal fordult az első harmad után, ám a második és a harmadik harmadot összességében 5-1-re nyerte a Buffalo ellen. Brandon Pirri egy emberelőnyös duplával, Brad Boyes három gólpasszal emelkedett ki, míg Brain Campbell 900. NHL meccsén lépett jégre.

Jagr Florida

Fordulatos mérkőzést hozott a Predtors?Red Wings mérkőzés, amely végül az NHL listavezetőjének vereségével zárult. A Detroit két góljára hárommal válaszoltak a hazaiak a második harmadban bő tíz perc leforgása alatt. A befejező húsz perc ismét a vendégeké volt, két gólt szereztek, amiből a győztes találat Tomas Tatar nevéhez fűződött.

A Devils kapusa, Cory Schneider hibátlan teljesítményt nyújtott Columbusban, így a vendégek gyűjtötték be a két pontot. Schneider 33 lövést fogott és a szezonban negyedik alkalommal húzta le a rolót.

Meglepetésre hazai jégen botlott az Islanders a Carolina ellen. A Hurricanes 1-1 után a második harmadban játszott nagyot, amikor négyszer vette be vendéglátója kapuját. Jay McClement duplázott, Brad Malone egy gólpassz mellett győztes találatot szerzett.

Zsinórban kilencedik vereségét gyűjtötte be az Arizona, amely ezúttal Bostonban hajtott fejet. A Bruins az első és a második harmadban is két-két gólt szerzett, így a második szünetre eldöntötték a találkozót. A Coyotes becsületgólját a záró etap közepén Martin Erat szerezte.