

Tuukka Raskról darázsfajt neveztek el
Thaumatodryinus tuukkaraski nevet adott Kenyában egy hokibarát tudós.
A Boston Bruins kapusáról, a finn Tuukka Raskról nevezett el egy kutató egy új darázsfajt, amelyet Kenyában fedeztek fel a közelmúltban, írta meg mindezt az MTI a The Boston Globe internetes kiadása alapján:
Robert S. Copeland entomológus, a Nairobi Rovarélettani és Ökológiai Központ tudósa azért döntött úgy, hogy a kedvenc csapatának kapusáról nevezi el a darázsfajt, mert így akarta kifejezni csodálatát a játékos iránt, aki “kiemelkedő karriert futott be a sportok egyik legnehezebb pozíciójában”.
A massachusettsi Newtonban felnőtt, de 25 éve Afrikában élő tudós kezdeményezésére a Boston Bruins színeihez hasonlóan sárga-fekete darázsfaj a Thaumatodryinus tuukkaraski nevet kapta. A darázs amúgy egy ektoparazita faj, vagyis a nőstények lárváikat más rovarok testébe rakják, ahonnan azok kikelve a gazdatesten élősködnek. A kenyai projektet, amely a rovar felfedezéséhez vezetett, a finn kormányzat támogatta.
“A faj a finn válogatott és a Boston Bruins akrobatikus kapusáról kapta a nevét, akinek kesztyűs keze ugyanolyan szívós, mint ennek a darázsfajnak a ragadozó elülső lábvége” ? áll a felfedezésről szóló tanulmányban, amely az Acta Entomological Musei Nationalis Pragae tudományos lapban jelenik meg áprilisban.
Tuukka Rask a hírre reagálva elmondta, hallott már arról, hogy a bostoni csapat rajongói házi kedvenceket neveztek el róla, azonban egy egész faj eddig sosem jött szóba. A kapust 2014-ben az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) legjobb kapusának járó Vezina-trófeával tüntették ki.
További cikkek
- Brandon Bussi vastól vasig nyújtózott
- A Florida kétszer verte a Nashville-t
- A Calgary egy tízessel indította az előszezont
- Logan Cooley spin-o-rama-góllal érkezett meg az NHL-be
- Brad Marchand lép Patrice Bergeron örökébe
- Garát Zsombor a New York Islanders edzőtáborában
- Brayden Schenn a St. Louis új kapitánya
- Itt vannak a Boston centenáriumi mezei
- Connor Bedard triplával debütált a Chicagóban