Sofron folytatta kétpontos szériáját

A magyar csatár felküzdötte magát az első sorba, ismét két pontot szerzett, csapata közel került a rájátszáshoz. Szélig Viktorék túlélték a rájátszás első körét, a másodikban megismétlik a tavalyi döntőt, az Angers-val meccselnek. Hári Jánosék viszont kikaptak.

A DEL-ben egyetlen meccset rendeztek kedden, ezen a Krefeld pótolta a Schwenninger Wild Wings ellen korábban elmaradt mérkőzését. A német bajnokság utolsó helyéről érkezett vendégek nem is jelentettek gondot a hazaiaknak, akik végül 6-1 arányban bizonyultak jobbnak ellenfelüknél. A 27. születésnapját kedden ünneplő Sofron István ismét kiemelkedő formában játszott, két assziszttal járult hozzá csapata sikeréhez, mindkétszer a klub ikonikus csatárának, a nemrégiben 10 éves szerződéshosszabbítást kapó Daneil Piettának készített elő, köztük a mérkőzést eldöntő gólnál is. Győzelmével a Krefeld előnye öt pontra nőtt legnagyobb riválisával, a Kölnnel szemben és már csak két forduló van vissza az alapszakaszból. Sofron néhány mérkőzés óta a csapat két ikonja, Pietta és Müller társaként az első sorban játszik. Élni kíván az óriási lehetőséggel, kiválóan teljesít. A keddi két gólpassza itt látható.

Sofron Krefeld

Hári Jánosék a HV71 csapatát fogadták a svéd elitben és bár az 52. percben sikerült egyenlíteniük, az eredmény nem sokáig maradt így, a HV71 egy percen belül visszavette a vezetést és 2-1-re nyert. Hári János a negyedik sor szélsőjeként kapott szerepet, pontot nem szerzett.

Túlélték a rájátszás első körét Szélig Viktorék a Ligue Magnusben, vagyis a francia bajnokságban. Az ellenfél a Brest volt, amely bár az első meccsen simán kikapott, ezután összeszedte magát a párharcban és igencsak megnehezítette a Briancon dolgát. Olyannyira, hogy mindent eldöntő ötödik mérkőzésre került sor, amelyen a Briancon utolsó harmadban lőtt góljának köszönhetően végül 3-2-re nyert és továbbjutott a negyeddöntőbe. A rájátszás első körében egyébként az alapszakaszban 5-12. helyet elért csapatok döntötték el, hogy ki mérkőzhet az első négy helyezettel. A párharcok során csak a Dijon tudott pályahátrányból fordítani, 11. helyezettként győzte le a 6. helyezett Chamonix-t. A negyeddöntők során a Briancon a negyedik helyezett Angers-val találkozik, idén tehát már a legjobb nyolc között megismétlődik a tavalyi döntő. Mint ismeretes, akkor hétmeccses küzdelem végén a Briancon győzött, az idei alapszakaszban is nagyon szoros csatákat vívtak egymással, mindkétszer a hazai csapat nyert, Brianconban hosszabbításban 5-4-re, Angers-ban rendes játékidőben 4-3-ra. Igazi rangadóra van tehát kilátás.