Ward félezredik meccsén védett

A Carolina kapusa győzelemmel ünnepelt. Elrontották Julien jubileumát, egykori előkelő draftoltja okozta a Wild vesztét. Egy-egy gól döntött New Yorkban és Los Angelesben.

Egyetlen gól döntött a Gardenben a Rangers?Flames találkozón, a hazaiaktól Kevin Hayes talált be pontosan a 43. percben. A Rangersben Cam Talbot 21 védéssel szezonbeli negyedik hibátlan shutoutját érte el. A mérkőzésen egyéként 14 klub megfigyelője képviseltette magát, így bizonyosan mindkét csapatnál lehet számítani játékosmozgásra a március 2-án záruló cserestopig.

A bajnok otthonában, Los Angelesben is egyetlen gól döntött a Red Wings ellen. A mérkőzés egyetlen találatát Justin Williams szerezte emberelőnyből a harmadik percben, míg a kapuban Jonathan Quick húsz védéssel ért el shutoutot. A Kings zsinórban nyolcadik mérkőzését nyerte meg.

Egy gyors gólváltás vezette be a Boston?Vancouver meccset, hiszen a negyedik perc elején már 1-1-et mutatott az eredményjelző. A folytatásban már elmaradtak gólok, csak egy találat született a harmadik harmad elején Zack Kassian révén, ami a Canucks sikerét jelentette. Claude Julien 600. alkalommal állt a Boston kispadja mögött és vereséggel ünnepelt.

Michal Neuvirth és Zemgus Girgensons vezetésével a Buffalo meglepetésre sima győzelmet aratott a Columbus otthonában. A cseh hálóőr 45 védést mutatott be, míg a lett center egy gólpasszal és egy emberhátrányos góllal jelentkezett. A Blue Jackets kapujában az újonc Anton Forsberg negyedik alakalommal volt kezdő és a negyedik vereségét gyűjtötte be.

Az Islanders legyőzte az Arizonát és ezzel a 2006/07-es szezon után ért el ismét 40 győzelmet. A hazaiak a záró harmadban öt perc alatt négyszer vették be a vendég Coyotes kapuját, így végül fölényes győzelmet arattak. Az Islandersben Kael Mouillierat pályafutása második meccsén megszerezte első gólját és gólpasszát.

23 védéssel és győzelemmel ünnepelte pályafutása 500. meccsét a Carolina kapusa, Cam Ward. A Flyers csak egy harmadon keresztül volt partiban a Hurricanes otthonában, ahol Ward mellett Justin Faulk játszott nagyot. A bekk a hazai csapat mindkét emberelőnyös találatából kivette a részét egy-egy góllal és gólpasszal.

Könnyedén lépett át a Montreal a Blues csapatán, a Canadiens három góllal bizonyult jobbnak St. Louisban. Brendan Gallagher és Alex Galchenyuk egyaránt két-két gólt szerzett, míg Price 27 védéssel járult hozzá a sikerhez. Price-nak ez volt a kilencedik győztes meccse zsinórban idegenben, amivel új franchise-rekordot állított fel.

A Montrealhoz hasonlóan 5-2-re győzött a Nashville is, amely hazai jégen oktatta a Coloradót. Roman Josi egy-egy góllal és gólpasszal jelentkezett a 26. hazai sikerét jegyző Predatorsban. A 26 hazai siker természetesen a legjobb a ligában, akárcsak Pekka Rinne mutatója, aki 35. győzelmét szerezte ebben a szezonban.

A Winnipeg hazai pályán nyert csoportrangadót a Dallas ellen. A Jets 1-1 után döntötte el a meccset, amikor zsinórban három gólt szerzett. A Jets kapujában ismét parádézott Michael Hutchinson, aki 26 védéssel járult hozzá a győzelemhez és továbbra is a Calder-trófea egyik várományosa. A Stars utolsó négy meccsét elvesztette és egyre jobban távolodik a playofftól.

Nem várt eredmény született Minnesotában, ahol meglepetésre az Edmonton gyűjtötte be a pontokat. A 2-1-es végeredmény már az első harmadban kialakult mindössze négy és fél percleforgása alatt. Az Oilers mindkét gólját az a Benoit Pouliot szerezte, aki a Wild 1/4-es választottja volt az éppen tíz évvel ezelőtti drafton.

A játéknap egyetlen szétlövését a Chicago?Florida meccs hozta, ahol végül a hazaiak örülhettek. A Panthers a záró etapban kétgólos hátrányt ledolgozva harcolta ki a hosszabbítást, ami nem hozott gólt. Jöhettek a szétlövések, ahol a Panthers már nem tudott betalálni, a Hawks viszont kétszer is Toews és Sharp révén.