15 év után győzött az Edmonton a Boston ellen

A sikert egy maratoni büntetőpárbaj hozta meg. Egy harmad elég volt a Boltsnak, parádésan mutatkozott be Hammond, már playoffhelyen a Los Angeles.

Parádés mérkőzést hozott Edmontonban az Oilers?Bruins mérkőzés. A hazaiak kétszer is két góllal vezettek, de a vendégek kiharcolták a hosszabbítást és a büntetőket. A rávezetések első 11 körében egyik játékos sem talált a kapuba, Scrivens és Rask minden kísérletet hárított. A 12. körben Zdeno Chára hibázott, Martin Marincin azonban nem, aki igazán pimasz módon verte át a Bruins kapusát, pluszponthoz juttatva ezzel csapatát. Az Oilers ezt megelőzően 2000. október 17-én győzte le a Bostont.

A Honda Centerben a Lightning játékosai a második játékrészben többet lőttek kapura, mint a másik két harmadban összesen, így 15 perc jó játék elég volt a Tampának ahhoz, hogy elhozza a pontokat az Anaheim otthonából. A Tampa 20 lövésből négyszer talált be a Ducks kapujába, amiből Steven Stamkos egy találattal vette ki a részét. A vendégek kapitánya 31. gólját szerezte és ezzel feljött a góllövőlista harmadik helyére Joe Pavelski mellé.

A bajnok másolta a Tampát, hiszen ugyanúgy 4-1-re győzött idegenben. A Kings a Colorado otthonából hozta el a pontokat és ezzel zsinórban hatodik győzelmét szerezte. Jeff Carter egy duplával, Jonathan Quick pedig 42 védéssel járult hozzá a sikerhez.

Andrew Hammond először volt kezdő pályafutása során és 42 védéssel segítette győzelemhez a Senatorst a Montreal ellen. Az Ottawa egyaránt 2-1-re nyerte a második és a harmadik harmadot. Hammond mellett a hazaiak legjobbja Mark Stone volt, aki két gólpassz mellett győztes gólt szerzett.

Büntetőkkel dőlt el a szeles városban a Chicago?Detroit örökrangadó a vendégek javára. A második és a harmadik harmadban volt egy gyors gólváltás, a Red Wings góljára 39 és 43 másodperc különbséggel válaszolt a Hawks. 65 perc után jöttek a büntetők amelyet 2-1 arányban nyertek a vendégek, a győztes találatot Tomas Tatar szerezte.

Utolsó 15 meccsén 24 pontot szerzett a Wild, így sikerült magát felküzdenie egy pont távolságra a playoffvonaltól. A Minnesota hosszabbítás után győzött Calgaryban Mikko Koivu találatával. A hazai jégen játszó Flames is megérdemli a dicséretet, hiszen kétgólos hátrányból mentették meg az egyik pontot.