A Buffalo csak 10-szer lőtt kapura

Az elmúlt hét legjei, rekordjai.

Ray Emery, a Philadelphia kapusa a kispadról beszállva szerzett győzelmet a Washington ellen, pályafutása során hatodik alkalommal. Ezzel második az aktív kapusok mögött a St. Louis-i Brian Elliott mögött. Capitals?Flyers 1-3

A karrierje során 154-szer a kapuba találó Ales Hemsky a Gardenben szerezte pályafutás első gólját a hosszabbításban. A Dallas csatáránál csak hárman állnak rosszabb mutatóval az aktív játékosok között, Chris Kunitz (222), Joe Pavelski (219) és Milan Michálek (194), akik még nem találtak be az extra öt perc során sosem. Rangers?Stars 2-3

Az Islanders remekül védekezett, csak tíz alkalommal találta el a kapuját a Buffalo és ezzel beállította a franchise-rekordot. 2008. február 16-án az Atlantának is csak tíz kapura lövést engedélyezett az Isles a 4-1-re megnyert meccsen. Sabres?Islanders 2-3

Dustin Brown pályafutása 30. győztes gólját szerezte a Los Angeles színeiben. Ezzel az örökranglista negyedik helyére lépett Anze Kopitar mellé. A top három Luc Robitaille (73), Marcel Dionne (59) és Dave Taylor (47). Blue Jackets?Kings 3-4

14 éve nem szerzett négy győztes gólt újonc a St. Louis csapatában. A 2000/01-es szezonban Daniel Corso jutott négyig az ideiben Dmitrij Jaskin. Blues?Coyotes 2-1

Sidney Crosby 600. meccsét játszotta, amelyeken összesen 825 pontot gyűjtött. 600 meccs után jobb mutatóval csak nyolc játékos büszkélkedhetett az NHL-ben, Wayne Gretzky (1451), Mario Lemieux (1215), Mike Bossy (921), Peter Stastny (901), Bobby Orr (864), Jari Kurri (848), Bryan Trottier (830) és Denis Savard (827). Penguins?Red Wings 4-1

Marián Hossa a Chicago történetének hatodik játékosa Bobby Hull (1965/66), Doug Mohns (1968/69), Al Secord (1981/82), Steve Larmer (1990/91) és Steve Sullivan (2002/03) után, aki három egymást követő meccsen duplázni tudott. Hawks?Canucks 4-5

Anders Lee újoncként hatodik győztes gólját szerezte, ezzel megközelítette Trent Hunter (2003/04) és David Volek (1988/89) franchise-rekordját. Islanders?Leafs 3-2

Kari Lehtonen lett az első kapus, aki péntek 13-án kétszer is shutoutot ért el. 2006. január 13-án a St. Louis-t, néhány napja pedig a Floridát nullázta le. Stars?Panthers 2-0

Másodszor fordult elő az NHL történetében, hogy péntek 13-a két mesterhármast is hozzon. 1992. november 13-án a buffaloi Dave Andreychuk és a detroiti Jimmy Carson, idén február 13-án a vancouveri Shawn Matthias és San Joséban játszó Joe Pavelski triplázott.

A Rangers utolsó négy idegenbeli meccsén minimum öt gólt ütött, mindegyiket megnyerte, ezzel pedig beállította az NHL-rekordot. Korábban ez hatszor fordult elő az NHL és egyszer a Rangers történelmében. Utoljára az Edmonton volt képes hasonlóra 1983. november 6-12. között, míg a Rangers 1984. február 23. és 31. között villogott idegenben. Islanders?Rangers 5-6

A New York-i városi rangadón John Tavares már a 11. másodpercben betalált, ezzel négy szekundummal megdöntötte a Garry Howatt 1979. március 17-én keltezett csúcsát. Islanders?Rangers 5-6

Amióta a Hartford Raleighbe költözött, Andrej Nestrasil csak a harmadik újonc, aki három pontot tudott termelni a csapat színeiben idegenbeli mérkőzésen. Korábban ez Jeff Skinnernek és Erik Cole-nak sikerült. Senators?Hurricanes 3-6

VÁL 16:00 HUNNOR 3-2VÉGE
VB18 16:30 JPNHUN 3-6VÉGE
VÁL 19:30 ITAHUN