Vas Márton újfent gólpasszos volt

Egymeccses pihenőjét követő második mérkőzésén is pontot szerzett a válogatott hátvéd, már 30 pontos a DEL2-ben. Jól szerepelnek junior légiósaink is, Galló és Keresztury is gólt lőtt.

Rangos ellenfelet fogadtak Sofron Istvánék a DEL-ben, hiszen az élbolyhoz tartozó Hamburg látogatott Krefeldbe. A hazaiak az első és a második harmad utolsó fél percében is betaláltak, amit azonban a záró húsz perc derekára a Hamburg kiegyenlített. Jött a hosszabbítás, amelynek az első percének végén a duplázó Müller révén a győzelmet is megszerezte a Krefeld. Sofron pontot nem szerzett, a Krefeld a 10. helyre jött fel.

Nem jártak ekkora szerencsével Vas Jánosék, akik a cseh élvonal második helyezettjéhez látogattak. A Litvinov emberelőnyből szerzett vezetést az első harmadban, amit a középső játékrészben három egyenlő létszám mellett elért találattal fejelt meg, tulajdonképpen el is döntve a mérkőzést. A 4-1-es végeredmény négy perccel a vége előtt született meg, amikor a Slavia megszerezte becsületgólját. Vas János közel 20 percet játszott, pontot nem szerzett, a Slavia utolsó a tabellán.

Esélyeshez méltón szerepelt a Löwen Frankfurt a 11. helyezett Dresdner Eislöwen otthonában. Góltalan első harmad után a középső játékrészt 3-1-re, a záró húsz percet 2-0-ra, így összességében a meccset 5-1-re nyerték Vas Mártonék. A magyar hátvéd az utolsó gólnál volt első asszisztos, így már második meccsén szerzett pontot. A Löwen 4. helyen áll a német másodosztályban, ahol még 5 meccsük van hátra a playoff előtt.

Adósak maradtunk Nagy Gergőék szombati mérkőzésének eredményével, amelyen a Kalamazoo Wings a Florida Everblades otthonába látogatott. A paprikás hangulatú találkozón a hazaiak lőttek többet kapura, de a gólokat a vendégek szerezték. Az elsőt a 11. percben emberhátrányból, a másodikat a 25.-ben emberelőnyből. Ez elég is volt a győzelemhez, a Kalamazoo 2-0-ra nyert. Nagy Gergő ezúttal pontot nem szerzett, a Kalamazoo a negyedik helyen áll a keleti konferencia északi csoportjában.

Idegenbeli túrán vett részt a Linköping juniorcsapata a hétvégén, melynek során előbb a Farjestads, majd az Örebro csapatát győzték le. Szombaton a végjáték igazán izgalmasra sikerült. Azok után, hogy az első negyven percben nem született gól, a hazaiak a 42. percben betaláltak és ezzel megtört a jég. Galló Vilmosék három perccel később egyenlítettek, majd az 52. percben a vezetést is átvették. Ezúttal a hazaiakon volt a sor és négy perc múlva már ismét egyenlő volt az állás. A Linköping azonban még tudott újítani, és három perccel a vége előtt a mindent eldöntő harmadik gólt is megszerezte, 3-2-re nyerve. Másnap még izgalmasabban alakult a mérkőzés az Örebro ellen. A legnagyobb különbség a 46. percben alakult ki, amikor a hazaiak találtak be és ezzel 3-1-re vezettek, A Linköping gyorsan és hatékonyan reagált, az 58. percben már ők vezettek 4-3-ra. Az előny sajnos nem tartott ki, a vége előtt egy perccel az Örebro kapusát lehozva egyenlített. Jöhetett a hosszabbítás, majd a büntetők, amelyben a Linköping volt a jobb és 5-4-re nyert. Galló Vilmos e második meccsen betalált, csapata harmadik, egyenlítő gólját szerezte. Tíz meccs után a Linköping a második a legjobb tíz juniorcsapat között, Galló nyolc meccsen játszott a bajnokság ezen fázisában, ezeken két gólt és egy asszisztot szerzett.

Keresztury Erikék szintén két idegenbeli győzelemmel zárták a hétvégét a német juniorok között, mindkétszer a Regensburg volt az ellenfél. Szombaton 2-0-ra nyert a Düsseldorf, Keresztury pontot nem szerzett, viszont plusz eggyel zárt. Vasárnap szorosabban alakult az eredmény, akkor 4-3 lett a vége. Keresztury egy gólt szerzett, szintén plusz eggyel zárt. A Düsseldorf jelenleg harmadik a tabellán, de lemaradása minimális, miközben három meccsel játszott kevesebbet, mint például a második helyen álló EC Bad Tölz.