Megnyílt a Jégkorong Múzeum

   

Csütörtökön végleges helyre került a magyar jégkorong 88 éves történelmét bemutató kiállítás.

Az MJSZ történeti bizottsága megtalálta a lehetőséget és a Városligeti Műjégpálya együttműködésének köszönhetően önálló Jégkorong Múzeumot hozott létre.

A múzeumban jelenleg közel 600 ereklye került elhelyezésre, melyek közül a következők emelkednek ki:
A több mint 50 éves 88 cm magas ezüst amatőrkupa
Két torontói Hall of Fame tagunk táblái, ereklyéi: Dr. Pásztor György és Schell László (3x-os vb-döntős meze)
Háray Béla ereklyéi
MJSZ-ereklyék, vb-trófeái
A magyar Hírességek Csarnoka tagjainak ereklyéi
Palla Antal zászlógyűjteménye
Műjégpálya-belépő 1939-40-es szezonban (Szongoth László)
Korabeli korcsolya, kapus fejvédők, maszk, bokavédő felszerelések, mezek, botok
Kertész József taktikai fémtáblája mágneses bábukkal
Ifj. Ocskay Gábor szobra
Történelmi fotók
A magyar hoki irodalmának egy része

Szurkolók gyűjteménye:
Vincze Krisztián 200 db-os – ennyi fért be a 600-ból – koronggyűjteménye
Török László vb-kabalafigurái
Nemes Ákos ifj. Ocskay Gábor 2002/03-as bajnoki döntőről származó ütője
Kozma László jászberényi ereklyéi

A múzeum korcsolyázójeggyel ingyenesen, illetve minden nap 13 és 16 óra között a korcsolyázó szünetben térítésmentesen látogatható. A csoportok számára javasolt előzetesen regisztrálni a hokimuzeum@gmail.com e-mail címen.

Elérhetőség:
Városligeti műjégpálya
1146 Budapest, Olof Palme sétány 5.

Nyitva tartás: 10.00–22.00

Cimkék: , , , , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
december 10., kedd
UPV 18:00 H17H16 0-5VÉGE
VÁL 19:00 HUNKOR 2-1 HVÉGE
EBEL 19:15 AVSHCB 2-3 BVÉGE
    • DIGI SPORT 1
BL 20:00 RBMDIF 
    • SPORT 2
december 11., szerda
EIHC 16:00 FRAJPN 4-2VÉGE
UPV 18:00 H16H17 4-3 HVÉGE
EIHC 19:30 UKRBLR 1-4VÉGE
december 12., csütörtök
NŐI 12:30 HUNCZE 1-4VÉGE
UPV 13:45 H17H16 2-3 BVÉGE
EIHC 16:00 BLRKOR 6-5 HVÉGE
NU18 19:00 HUNPOL 4-3VÉGE
U18 19:00 HUNDEN 7-3VÉGE
VB20 19:00 HUNUKR 5-1VÉGE
EIHC 19:30 HUNJPN 1-2VÉGE
december 13., péntek
NŐI 12:30 HUNFRA 2-1VÉGE
EIHC 16:00 KORUKR 4-2VÉGE
NU18 19:00 HUNCZE 6-4VÉGE
U18 19:00 HUNNOR 5-1VÉGE
EBEL 19:15 DECAVS 2-6VÉGE
EIHC 19:30 HUNFRA 2-5VÉGE
december 14., szombat
VB20 12:00 HUNEST 4-2VÉGE
EIHC 12:30 UKRHUN 2-4VÉGE
U18 14:00 HUNSVK 4-9VÉGE
NU18 15:30 HUNSVK 2-1 HVÉGE
EIHC 16:00 KORJPN 5-2VÉGE
EIHC 19:30 BLRFRA 3-2VÉGE
december 15., vasárnap
NŐI   HUNNOR 
VB20 15:30 HUNPOL 
EBEL 16:00 RBSAVS 
Partnerünk