Történelmi mélységben a Toronto

Elhúzták a Blues nótáját Columbusban, Fleury már nyolc shutoutnál jár, újabb mérföldkőhöz érkezett Eliás.

Soha nem látott gödörben van a Toronto, amely története során először kapott ki tizenegyszer egymás után. A negatív franchise-rekordot jelentő vereséget a New Jersey mérte a Leafsre, amelyben a két rutinos cseh, Eliás és a Jágr vitte a prímet. Eliás, aki a szezonban már átlépte a 600 gólpasszos és 1000 pontos határt, most megszerezte 400 gólját, ami egyben győztes találat volt. Jágr is feliratkozott a góllövők közé, pályafutása során 716-szor talált be, ezzel egy gólra van az ötödik helyen álló Phil Espositótól.

Története során 10. alkalommal terhelte meg hét találattal az ellenfele hálóját a Columbus. A pénteki hetest a Blues bánta, amelynek kapusai nem villogtak, 33 lövésből kaptak összesen hetet, míg a hazai oldalon McElhinney ugyanennyi lövésből csak egyet. A Blue Jackets két legjobbja az egyaránt három pontig jutó FolignoJohansen páros volt, előbbi duplázott és egy gólpasszt adott, utóbbi éppen fordítva érte el ezt az eredményt.

Fleury és Crosby volt a Pittsburgh két nyerőembere Calgaryban. A Penguins kapusa 21 védéssel szezonbeli nyolcadik hibátlan meccsét hozta, amivel vezeti a kapusok rangsorát. A Főpingvin duplázott és egy gólpasszt adott, amivel már 56 pontos és két pontra megközelítette az élén álló VorácekKane párost. A Flames 2003. december 7-én győzte le utoljára hazai jégen a Pittsburghöt.

Az első és a második harmad elején is született egy-egy gól a Winnipeg?Chicago mérkőzésen. Mivel az elsőt a hazaiak, a másodikat a vendégek szerezték, 1-1-es döntetlennel zárult a rendes játékidő. A hirtelen halál éppen három percig tartott, a Hawks csodaszép egyenlítő gólját szerző Patrick Kane egy nem csúnyább átadással hozta helyzetbe Brandon Saadot, aki eldöntötte a pluszpont sorsát. A Jets-mélyrepülés tovább tart az újabb zakóval, az All Star-meccs óta mind a hat meccsét elvesztette.

A éjszaka egyetlen szétlövését a Capitals?Ducks meccs hozta, ahol végül a fővárosiak örülhettek. A találkozón egyszer-egyszer vezetett mindkét csapat, először az Anaheim majd a Washington. Mivel több gól nem esett, jöhetett a hosszabbítás, majd a szétlövés, ahol 2-1 arányban bizonyultak jobbnak a hazaiak. A győztes büntetőt Nicklas Backström ütötte.