Döntőjéhez érkezett a CHL

Kedden 20.15-től kiderül, ki nyeri az első alkalommal kiírt megreformált jégkorong Bajnokok Ligáját.

Fináléjához érkezett a 2008/09-es szezon után újra megrendezett, új formába öntött Champions Hockey League. A főleg svéd és finn érdekeltségű kupasorozat döntőjébe két SHL-es csapat, a Lulea és a Frölunda jutott.

A Lulea K csoport 2. helyezettjeként jutott tovább a nyolcaddöntőbe. A Red Bull Salzburg ellen előbb 4-2-re kikaptak, aztán viszont gólokban gazdag csatában 8-5-re nyertek. A finn Lukkót kettős győzelemmel búcsúztatták, a svéd címvédő Skellefteával pedig előbb döntetlent játszottak, majd 3-2-re nyertek.

A Frölunda a C csoportot megnyerve került a legjobb 16 közé. A nyolcaddöntőben a Tappara ellen kettős győzelemmel mentek tovább (5-1, 4-2). A negyeddöntő első mérkőzését 2-1-re elveszítették, aztán viszont 5-3-ra diadalmaskodtak a HIFK-kel szemben. A legjobb 4 között is finn együttessel találkoztak, a Liiga címvédőjét előbb 4-2-re verték, aztán a 3-2-es vereség belefért számukra.

A bajnokságban idén négyszer találkoztak. Októberben két hosszabbításos győzelmet aratott a Frölunda, decemberben 1-0-ra nyert a Lulea otthon, míg január 22-én 4-1-re diadalmaskodott a Frölunda Göteborgban.

A 20.15-kor kezdődő mérkőzéseket vagy streamen, vagy a CHL hivatalos honlapján nézhetik élőben.