Sebők gólt szerzett, Sofron gólpasszt adott

A Hokki hazai pályán, a Krefeld Berlinben produkált lehengerlő harmadik harmadot. Háriék, Nagy Gergőék, Vas Jánosék és Vas Mártonék nagy csatában kaptak ki, Ládayéknak nem ment a góllövés.

Nem minden nap történik meg a DEL-ben, hogy egy csatárral tíz évet hosszabbít a klubja. Január közepén ez történt Daniel Piettával, Sofron István csapattársával. Nos, a játékosról már eddig is tudható volt, hogy megéri a pénzét, de a pénteki berlini DEL-rangadón olyat csinált, ami még tőle is szokatlan. Két gólja mellett három gólpasszt adott, szinte egy emberként tartva csapatát versenyben a fővárosiakkal szemben. A mérkőzés a záró húsz percben dőlt el, amelyet 3-0-ra nyert a Krefeld, végül 6-4-re behúzva azt. Sofron István egy asszisztot adott, csapata negyedik, egyenlítő góljánál. Győzelmével a Krefeld egy helyet feljebb lépett, jelenleg a 10. helyen áll a tabellán.

Hári Jánosék ahhoz az Örebróhoz látogattak, amely élet-halál küzdelmet vív a felsőházba jutásért. A Modo 44 percen keresztül állta a hazai rohamokat, a harmadik harmadban azonban megszerezték a vezetést és ezzel a győzelmet. A vége 1-0 lett, a győztes gólhoz Derek Ryan adta az egyik passzt. mivel előző nap a Brynas és a Leksands is kikapott, így a Modo maradt ugyan az utolsó helyen, de hátránya nem nőtt az utolsó előtti csapatokkal szemben.

Csapata 4-1-re kikapott és mínusz kettővel zárta a meccset Nagy Gergő az ECHL-ben, ahol a Kalamazoo Wings a Wheeling Nailorst fogadta. A statisztikák mögött azonban egészen más történetet találunk, mint azt elsőre sejtenénk. Az utolsó pillanatokig igen szoros mérkőzést játszott a két csapat, amelyen a vendégek vezető gólját a Kalamazoo a harmadik játékrész 14. másodpercében egyenlítette ki. Sajnos azonban nem sokáig sikerült egálon tartani az eredményt, a 45. percben érkezett az újabb vendéggól. Hiába tettek meg mindent a másodszori egyenlítésért a hazaiak, harmadbeli 17 lövésük is kevésnek bizonyult ehhez. Nem maradt más választás, az utolsó percben le kellett hozni a kapust. Ebből azonban ismét a vendégek voltak eredményesek, ráadásul kétszer is. Hiába tehát a háromgólos különbség, végig kiélezett volt a küzdelem. A mínusz kettő legnagyobb tanulsága pedig az, hogy Nagy Gergő igen fontos embere csapatának, mert mindkét üres kapura kapott gólnál jégen volt, tehát a legfontosabb szituációban is számítanak rá. Veresége ellenére a Kalamazoo maradt az ötödik helyen nyugaton.

Sokáig jól tartották magukat Vas Jánosék a Plzen otthonában. Az első harmadban a vezetést is megszerezték, amit a hazaiak hamar kiegyenlítettek, majd a második játékrész elején a vezetést is átvették. Innen még volt visszaút, a 37. percre már két góllal vezetett a Slavia. Sajnos ezt még ebben a periódusban egy másfél perces rövidzárlat követte, amely alatt a Plzen szintén kettőt lőtt és ismét eggyel ment. A harmadik harmadban a vendégek már nem tudtak újítani, a hazaiak viszont újabb gólt lőttek és beállították az 5-3-as végeredményt. Vas 15 perc jégidőt kapott, pontot nem szerzett, a Slavia továbbra is utolsó a bajnokságban.

A Hokki a Mestis egyik sereghajtóját, a Kiekko-Vantaa csapatát fogadta. A vendégek az első és a második harmadban is megszerezték a vezetést, azonban Sebőkék mindkétszer kiegyenlítettek, majd a harmadikban állva hagyták ellenfelüket és sorozatban négy gólt rámoltak be ellenfelüknek, miközben egyet sem kaptak. A vége így 6-2 lett, Sebők Balázs csapata negyedik gólját szerezte, a Hokki harmadik a finn másodosztályban.

Nem bírt egymással a Löwen Frankfurt és a Landshut a német másodosztályban. Pedig Vas Márton csapata megszerezte a vezetést az ötödik percben, amire azonban a vendégek kettővel válaszoltak. Végül az 52. percben sikerült a Löwennek is az egyenlítés, így jöhetett a hosszabbítás. Amelyben azonban hátrányba kerültek a hazaiak, amit nem is tudtak kivédekezni, a 63. percben a Landshut eldöntötte a mérkőzést, 3-2-re nyert. Vas Márton pontot nem szerzett, a Löwen negyedik a tabellán.

Láday Tamásék a Victoria Royals csapatát látták vendégül a WHL-ben. A vendégek nagyon bekezdtek, nyolc perc elteltével már 2-0-ra vezettek, amit 40 perc múlva megtoldottak még eggyel. A Spokane gólképtelennek bizonyult ezen az estén és 3-0-ra kikapott. Láday az első sorban kezdett. Veresége után a Spokane maradt az utolsó előtti helyen a nyugati konferencia amerikai divíziójában.