Összecsapott az NHL két legrosszabbja

A meccsből az Edmonton jött ki győztesen. Bernier kapta az év potyagólját, Paquette triplázott, két egygólos meccs a játéknapon.

Edmontonban a liga két leggyengébb csapata, az Oilers és a Sabres találkozott. A vendégek két gólja keretbe foglalta a hazaiak három találatát, amelyből Anton Lander egy góllal és két gólpasszal vette ki részét. Az Edmonton az utolsó négy meccséből hármat megnyert, a Buffalo ellenben az utolsó 13-at kivétel nélkül elbukta, így tovább száguld a negatív NHL-csúcs felé.

Majdnem dupla shutoutot hozott a Gardenben a Rangers?Canadiens mérkőzés. A gólcsend végül alig több mint négy perccel a befejezés előtt tört meg, Max Pacioretty talált a hazaiak kapujába. A dudaszóig nem változott már az állás, Price 24 védéssel zárt és idén harmadszor húzta le rolót.

New York másik csapata, az Islanders sem villogott a játéknapon, simán kikapott hazai jégen a Bostontól. A vendégek kétgólos előny után még hagyták visszajönni a keleti listavezetőt, de utána minden erő elfogyott és már csak a Bruins volt a jégen. Reilly Smith és Milan Lucic egyaránt góllal és két gólpasszal zárta az estét.

Philadelphiában ugyanaz az eredmény született, mint Uniondale-ben, a Flyers 5-2-re verte a Winnipeget. A forgatókönyv is hasonló volt, azzal a különbséggel, hogy a Jets kétszer egyenlített az első harmadban. A folytatás azonban ugyanúgy alakult, 2-2 után a Philly a második és a harmadik játékrészben összesen három gólt szerzett.

Ismét kikapott a Toronto, amely sokkal rosszabb lett az edzőváltás óta. A Leafs most az Arizonától kapott ki hazai jégen úgy, hogy az utolsó harmadban három gólt kapott. Ráadásul az első találat, amit kapott a hazai gárda, Bernier révén pályázhat az év potyagólja címre, a Coyotes hátvédje, Oliver Ekman-Larsson a saját kék vonaláról talált be emberhátrányban.

Jason Spezza először tért vissza Ottawába azóta, amióta Dallasba került. A Senators volt kapitányát azonban nem hatotta meg visszatérés és a meccs előtti ünnepség, háromgólos győzelemre vezette csapatát a speciális egységek segítségével. A Stars először leadta a háromgólos fórját, de az utolsó tíz percben ismét háromszor talált be, amivel végül fölényes győzelmet aratott. A texasi csapat féltucat góljából három született előnyből és kettő hátrányból.

Cédric Paquette vezetésével győzött a Tampa, amely egymás után kilencedik hazai győzelmét szerezte meg új franchise-rekordot felállítva. A 22 éves center pályafutása első mesterhármasát szerezte a Detroit elleni mérkőzésen. A Red Wings becsületgóljánál a gólpasszt Pavel Dacjuk jegyezte amely 553. volt a pályafutása során, ezzel kereken a 100. helyen áll az örökranglistán.

Több mint hét év után győzött ismét a Florida a Columbus ellen. Az újabb siker nem jött könnyen a Panthers számára a két-két gólt hozó középső harmad után. A győztes találatot a befejezés előtt hét perccel Sean Bergenheim szerezte emberelőnyből.

A Nyugati főcsoport két elitcsapata csapott össze St. Louisban, ahol a Blues büntetőkkel bizonyult jobbnak a Nashville-nél. A Preds kezdett jobban, két góljára a Blues hárommal válaszolt öt perc leforgása alatt a második harmadban. A vendégek egyenlítettek ugyan, de a harmad vége előtt a St. Louis negyedik gólját is megszerezte a játékrészben és előnnyel várhatta a befejező szakaszt. A vendégek két és fél perccel a befejezés előtt James Neal révén harcolták ki a ráadást, amely nem hozott gólt, jöhettek a büntetők, ahol Kevin Shattenkirk találata döntött.

Akárcsak a Gardenben, Calgaryban is egy gól született és ugyanúgy a vendégek örülhettek. A Wild gólját a kilencedik perc legvégén Zach Parisé ütötte, míg a kapuban Devan Dubnyk harminc védéssel ért el shutoutot.

Kaliforniai rangadót rendeztek San Joséban, ahová az Anaheim látogatott. A találkozó 1-1 után a második játékrészben dőlt el, amikor a Sharks ötször vette be a Ducks kapuját. Ilja Brizgalov nem is maradt a kapuban, 36 perc után a kispadon találta magát. A záró húsz percben az Anaheim két góllal csak az eredményen tudott kozmetikázni.