Nagy Gergő két gólpasszt adott

Beválasztották a meccs három legjobbja közé, pedig ismét náluk előrébb álló csapattal mérkőztek idegenben. Vas Jánost saját teljesítményéről és a csapaton belüli hangulatról kérdeztük, vele készült villáminterjúnkat is itt olvashatják.

Komoly turnén van Nagy Gergő csapata, a Kalamazoo Wings az ECHL-ben. Pénteken a keleti első Toledo otthonában szereztek pontot, szombaton a divíziójuk harmadik helyén álló Cincinnatihez látogattak, a meccsre nyolcezernél is több néző váltott jegyet. Nagy az első sorban kapott helyet, amit két gólpasszal hálált meg, az első és a mérkőzést eldöntő harmadik gólnál volt előkészítő, a vége 5-2-es vendégsiker lett. Teljesítménye meggyőzte a szakembereket is, akik a mérkőzés három legjobb játékosa közé is beválasztották. Nagyszerű hír, hogy kisebb sérülése után ilyen hamar megtalálta az utat az első sorba, ha neki és a csapatnak is jól megy, az az elképzelhető legjobb párosítás. A Kalamazoo ugyan továbbra is ötödik helyen áll a keleti konferencia északi divíziójában, de a különbség rohamosan csökken az előtte állókkal szemben, akikhez képest Nagyék három meccsel kevesebbet játszottak.

Van két videónk is, az elsőn a Toledo elleni pénteki mérkőzés összefoglalója látható, Nagy 3:35 környékén hajt végre látványos és sikeres rávezetést, a második pedig a Cincinnati elleni szombati csata kulcsjeleneteit tartalmazza.

Pénteki magabiztos győzelmük után Vas Jánost kérdeztük arról, mi a helyzet a Slaviánál. A kiváló csatár elmondta, nagyon hiányzott már a legutóbbi győzelem, amikor is 5-1-re nyertek hazai pályán: “Csapaton belül próbáljuk megtartani a jó hangulatot, ami természetesen nehéz ilyen helyzetben. De örülünk, hogy végre nyertünk egy meccset. Reálisan nézzük a dolgokat, ezért azt mondom, hogy már a kiesés elleni játékra kell fókuszálnunk és készülnünk, de addig még van tucatnyi meccsünk, és ha úgy játszunk ezeken, ahogy az utolsón tettük, akkor még bármi lehet. Velem kapcsolatosan a visszajelzések nagyon pozitívak, a GM azt mondta, hogy ha nem lennénk ebben a szituációban, akkor már hosszabbítana velem, de ezekben az időkben más problémái voltak, illetve vannak. Továbbra is jól érzem magam és a játék is jól megy! Remélhetően mostantól több meccset nyerünk majd.” Vas Jánosék vasárnap délután háromkor a nyolcadik helyezett Liberec otthonában lépnek pályára.

Az eredeti terveknek megfelelően nem nevezte Hárit a HV71 elleni mérkőzésre a Modo. A meccset Hári hiányában is 0-0-val hozta le idegenben a magyar válogatott csatár csapata, a hosszabbításban szenvedett vereséget, tehát egy pontot szerzett a harmadik helyezett otthonában.

Érdekes mérkőzést játszottak Láday Tamásék a WHL-ben, ahol divízióbeli ellenfelüket, a Tri-City Americanst fogadták. A Spokane már 41 másodperc elteltével eredményes volt, ezt követően azonban jött egy közel 60 perces góltalan periódus. A meccsen összesen négy perc kiállítás történt, ami szintén igen ritka ebben a ligában. A végén a vendégek lehozták a kapust, de ebből is a Spokane szerzett találatot 9 másodperccel a lefújás előtt, így 2-0-ra nyert. Láday pontot nem szerzett, a Spokane továbbra is harmadik helyen áll a nyugati konferencia amerikai divíziójában.