5000 alapszakaszgólnál jár a San José

A jubileumi találatot Joe Pavelski ütötte, ami egyben győztes gól is volt. Iginla 574. gólját szerezte, amivel megelőzte a 20. helyen álló Mike Bossyt.

Kaliforniai rangadót rendeztek a SAP Centerben, ahol a Sharks fogadta a bajnokot. A találkozó 1-1 után dőlt el, amikor a hazaiak két emberelőnyös gólt szereztek Patrick Marleau és a már említett Pavelski révén. A Kings az utolsó percben szépített ugyan, de három másodperccel a vége előtt Logan Couture üres kapus gólja lezárta a találkozót.

Szó szerint kiharcolta a győzelmet a Colorado Bostonban. Az Avalanche az első harmad utolsó másodpercében Jarome Iginla góljával szerzett vezetést, de a harmadik játékrész elején már a Bruinsnál volt az előny. Az utolsó kettő percben lehozta kapusát és Ryan O’Reilly révén ki tudta használni a hat az öt elleni játékot. A plusz öt perc nem hozott döntést, jöhettek a rávezetések, ahol egyedül Nathan MacKinnon értékesítette a kísérletét.

Az Ottawa az első harmadban háromszor vette be a Toronto kapuját és ezzel el is döntötte a kanadai rangadót. A Maple Leafs egygólos különbségre felzárkózott ugyan, de a befejezés előtt öt perccel Erik Karlsson második találata megpecsételte a sorsukat. A Toronto az újabb vereséggel tovább csúszik lefelé, már 50% alatti a mutatója és az új vezetőedzővel még mindig csak egy győzelme van.

1997 óta nem nyert a Chicago a Penguins otthonában a rendes játékidőben. Most sem, de emiatt aligha szomorúak a Hawks szurkolói. A Pittsburgh kétgólos hátrányból mentett pontot, sőt több lehetősége volt a folytatásban, de nem élt vele sem a hatvan perc során, sem a ráadásban. Végül jöhettek a büntetők, ahol Jonathan Toews és Patrick Kane szállította a pluszpontot a Chicago számára.

A Jest hálóőre, Michael Hutchinson továbbra is bombaformában. Az újonc kapus 29 védéssel és hibátlan teljesítménnyel jelentkezett a Columbus elleni mérkőzésen. A Calder-trófea egyik legnagyobb esélyese a védési hatékonyságban első, a kapott gólátlagban a harmadik a ligában. A Winnipeg a Columbus ellen igazi csapatmunkát mutatott be, a négy gólon és a hét gólpasszon 11 különböző játékos osztozott.

Gólzáport és sima hazai győzelmet hozott a Ducks?Flames mérkőzés. Az Anaheim a mérkőzés felénél már négygólos előnyben volt, így nem meglepő, hogy a vendégek kezdőkapusa, Joni Ortio a kispadon találta magát. A folytatásban a Calgary próbált felzárkózni, de esélye sem volt a pontszerzésre, az Anaheim csírájában fojtott el minden kísérletet. A győzelemmel a Ducks folytathatja az első helyen az All Star-mérkőzés után.