Kiricsenko tízgólos hétvégéje

Elvesztette hibátlan mérlegét a Steaua, köszönhetően a hétvégén bombaformában hokizó Kiricsenkónak is. Közeledik az első gyergyói torna a felújított pályán.

2015. január 16-ig kellett várni arra, hogy a Steaua pontot veszítsen a Progym, Galati, Sportul hármas valamelyik tagjával szemben. A bravúr a Progym nevéhez fűződik, de igazából egy személyhez is köthetjük. Nem sűrűn fordul elő, hogy közel azonos erejű csapatok mérkőzésén valaki négy gólt szerezzen, Vitalij Kiricsenkónak, minden idők valószínűleg legjobb gyergyói légiósának azonban ez is sikerült. Változatos meccset vívott a két csapat, a Steaua szerezte meg a vezetést, onnan 3-1-re fordított a Progym Kiricsenko 2 és Molnár Zoltán 1 góljával. A Staua következett, sorban 2 gólt ütve 4-3 lett az állás oda, ám a 3. harmad 10. és 11. percében jött megint Kiricsenko, és újra a Gyergyónál volt az előny. 57:11-nél aztán a Steaua egyenlített, és mivel a hosszabbítás sem hozott döntést, jöttek a büntetők, amelyek során csak a katonacsapatból Anton Butocsnov talált be, ezzel nyert 6-5-re a Steaua. A meccs 11 góljából 8 esett ukrán játékos révén, és ez volt a szezon első olyan meccse, amikor a Steaua nem szerezte meg mind a 3 pontot a nem MOL ligás ellenfelekkel szemben. A nap második mérkőzésén a Galati szokás szerint elgázolta a Sportult, a végeredmény 16-4, a legtöbb pontot, szám szerint 3+2-t a nagy öreg Geru gyűjtötte.

Másnap a Galati volt a gyergyó ellenfele. Flinta 5+20 perces büntetése alatt emberhátrányban szereztek vezetést a galaciak, amelyet a második harmadban ki más, mint Kiricsenko egyenlített ki. A Duna parti csapat még annak a harmadnak a végén visszavette a vezetést, aztán az utolsó 20 percben még 3 gólt rámolt be a gyergyói hálóba, a vége 5-1 lett, a Galati elleni pontszerzés tehát várat még magára. A két bukaresti csapat összecsapásnak nem minősíthető 60 percét a Steaua 17-4-re nyerte.

A torna harmadik napján a Progym 15-5-re gázolta el a Sportult, Kiricsenko ezen a meccsen 5 gólt szerzett, ezzel 10 góllal zárta a hétvégét. A tabella első két helyezettjének rangadója nagyon szoros volt, a bakák szereztek vezetést, a Galati fordított, az első szünetben vezetett. A második és a harmadik harmadban azonban csak bukaresti gólok születtek, harmadonként egy, ezzel 3-2-re nyert a Steaua.

A tabellán a katonacsapat óriási fölénnyel vezet, második a Galati, harmadik a Progym. Még 5 torna van hátra, minden csapat 45 pontot szerezhet még, persze a többiek kárára, így a Progym akár a második helyre is befuthat. A 41 pontos Steaua befogására ugyanakkor már csak elvi esély van. Azt ugyanis azért borítékolni lehet, hogy a bakák a Sportul elleni 5 meccsen megszerzik azt a 4 pontot, amivel a Progym előtt maradhatnak a középszakasz zárásakor is. A bajnokság következő körét Karcfalván rendezik, majd februárban a mezőny az idényben először a már elkészült gyergyószentmiklósi pályára látogat.