Sofron gólt lőtt, Nagy gólpasszt szerzett

Vas Mártonék és Sebőkék nyertek, Vas Jánosék viszont kikaptak.

A magyar válogatott csatára már a harmadik percben betalált, a meccs felénél pedig véglegest kapott. Nagy Gergő kéthetes kihagyás után gólpasszal tért vissza. Lássuk sorban.

Rangadót játszottak Krefeldben, hiszen Sofron Istvánék a harmadik helyezett Hamburgot fogadták. 150 másodperc után robbant a közel 5500 szurkoló, ugyanis a magyar válogatott csatára emberelőnyből megszerezte a vezetést csapatának. Mint később kiderült, ez az előnyök meccse volt, a hazaiak a 23. percben szintén speciális játékhelyzetből növelték kettőre az előnyt. A középső játékrész végén azonban a vendégek előbb kettős, majd szimpla előnybe kerültek, és mivel mindkettőből betaláltak, így 2-2-es állással ért véget a rendes játékidő. A hosszabbításban nem született kiállítás, a Krefeld viszont 4-4 ellen is eredményes tudott lenni, így 3-2-re megnyerte a mérkőzést. Sofron fontos gólt szerzett, amelyet erre a linkre kattintva nézhetnek meg, a Krefeld nyert, de továbbra is 11. helyen áll a tabellán.

Adler Mannheim  vs. Krefeld Pinguine

Kisebb sérülés miatt két hetet volt kénytelen kihagyni Nagy Gergő, aki pénteken gólpasszal tért vissza az ECHL-be, ahol a Kalamazoo fogadta a Cincinnatit. A hazaiak az első két harmad mindegyikét 2-1-re nyerték, majd az 50. percben egy újabb találattal biztosították be az 5-2-es győzelmet. Nagy Gergő az utolsó gólnál volt első asszisztos. A Kalamazoo ötödik a keleti konferencia északi divíziójában.

Vas Mártonék a Starbulls Rosenheim csapatát fogadták Frankfurtban. A mérkőzés az emberhátrányos gólokról szólt, ebben pedig a Löwen volt a jobb. Az első két harmad után ugyanis egy ilyenből szereztek vezetést, majd a 42. percben szintén hátrányból növelték kettőre az előnyt. A Rosenheim hátrányból szépített, ezt követően az 51. percben a meccs egyetlen egyenlő létszám mellett elért találata követett, ezt ismét a frankfurtiak szerezték. 31 másodperc hiányzott ahhoz, hogy a 15 emberelőnyös szituáció gól nélkül teljen el, ekkor azonban Vasék végre beverték a nyolcadik alkalmat, egyben beállítva a 4-1-es végeredményt. Vas pontot nem szerzett, a Löwen a harmadik helyen áll a DEL2-ben.

Jól kezdett Vas János csapata, a Slavia a cseh Extraligában, hiszen az első két harmad után 2-0-ra vezettek a Brno otthonában. Az előnyt a 33. percig sikerült megtartani, előbb szépítettek, majd egyenlítettek a hazaiak. A döntés a záró felvonásra maradt és ekkorra a Brnónak határozottan több ereje maradt, ugyanis három góllal terhelték meg Vasék hálóját és 5-2-re nyertek. Vas János pontot nem szerzett, a Slavia utolsó a bajnokságban.

Ismét nyerni tudott a Hokki, igaz, Sebők ezúttal nem szerzett pontot. Az ellenfél az egy hellyel Sebőkék mögött álló Leki csapata volt, amelyet hazai pályán győzött le a Hokki. Mindezt ráadásul sikerült fél óra alatt lerendezni, hiszen a 29. percben már 4-0 volt az állás a hazaiaknak. Több gól már nem is esett, így ez maradt a végeredmény is. Sebők pontot nem szerzett, a Hokki továbbra is ötödik a bajnokságban.

Gólzáporos első harmadot produkáltak a csapatok a WHL-ben, ahol az Everett a Spokane-t fogadta. Két gól esett egyenlő létszámban, kettő emberhátrányban, egy pedig emberelőnyben. Sajnos mindebből Ládayék jöttek ki rosszul, így 4-2-vel fordulhattak a második játékrészre. Ebben sikerült egyre csökkenteni a hátrányt, de az Everett a 43. percben kihasznált egy emberelőnyt, beállítva az 5-3-as végeredményt. Láday pontot nem szerzett, a Spokane harmadik a nyugati konferencia amerikai divíziójában.