Varlamové minden idők legmunkásabb shutoutja

Ötödik alkalommal fordult elő a dallasi franchise történetében, hogy egy testvérpár gólt szerezzen. Számos érdekesség az NHL elmúlt hetéről.

A Bryan Jr. és Dennis Hextall, Neal és Aaron Broten, Neal és Paul Broten, Kevin és Derian Hatcher fivérek után most Jamie és Jordie Benn volt eredményes a Chicago ellen. Bennék előtt az utolsó eset a Hatcher testvérekhez köthető, akik 1996. február 24-én Torontóban voltak eredményesek. Hawks?Stars 5-4

Marc-Édouard Vlasic a befejezés előtt öt másodperccel szerzett győztes gólt a Winnipeg ellen. A San José történetében ilyen késői győztes találatot csak egy játékos szerzett. Jonathan Cheechoo 2005. október 28-án a Los Angeles otthonában négy másodperccel a befejezés előtt döntött. Jets?Sharks 2-3

A Colorado kapusa, Szemjon Varlamov 54 védéssel hibátlan teljesítményt nyújtott Chicagóban. Ez holtversenyben minden idők legjobb idegenbeli teljesítménye, ami shutoutot ért. Mike Smith 2012. április 3-án Columbusban, Ben Scrivens 2014 január 29-én San Joséban zárt 54 védéssel és shutouttal. Hawks?Avalanche 0-2

Patrick Eliás, a rekorder ugyanazon a meccsen szerezte 1000. pontját és 600. gólpasszát. Ilyen szerencsés egybeesés mindössze egy játékosnak jött össze, mégpedig a bostoni Jean Rattelenek 1977. április 3-án a Toronto ellen. A cseh szélső a 80. játékos, aki elérte a 600 gólpasszt és a 82., aki megszerezte 1000. pontját, de csak a hatodik aktív Jaromír Jágr, Joe Thornton, Jarome Iginla, Marián Hossa és Martin St. Louis mögött. Devils?Sabres 4-1

Tyler Johnson Ottawa után Montrealban is kétszer volt eredményes, mindössze a negyedik tampai játékos, aki két egymást követő idegenbeli meccsen duplázni tudott. Korábban ez csak a Denis Savard (1994-95), Petr Klima (1995-96), Martin St. Louis (2013-14) hármasnak sikerült. Canadiens?Lightning 2-4

Marc-Édouard Vlasic a San José történetének harmadik hátvédje, aki két egymást követő meccsen is győztes gólt tudott szerezni. Korábban ez csak Bill Houldernek (1999. március 1., 3.) és Marcus Ragnarssonnak (2001 október 27., 31.) sikerült. Wild?Sharks 3-4

Patrice Bergeron pályafutása során hatodik alkalommal talált be a hosszabbításban alapszakasz-mérkőzésen, ezzel a Boston örökranglistáján a második helyen áll a tízgólos Glen Murray mögött. Penguins?Bruins 2-3

Patrick Kane egymás után nyolcadik szezonjában is elérte a 20 gólos határt. Amerikai születésű játékosnak ilyen sorozatra még nem volt képes, a korábbi csúcsot Jimmy Carson tartotta, aki hét egymást követő évadban 1986/87 és 1992/93 között jutott el 20 gólig. Hawks?Wild 2-4

A St. Louis három egymást követő mérkőzésen (San José, Arizona, San José) győzött öt vagy több góllal. Ilyen sorozatra utoljára a Calgary volt képes 1988. március 24-28 között a Toronto (7-1), a Vancouver (6-1) és a St. Louis (7-2) ellen. Blues?Sharks 7-2

A Carolina 79 másodperc alatt három gólt szerzett a Buffalo ellen, ez a franchise történetének második leggyorsabb triplája, amióta a csapat Raleighbe költözött. A rekord 2006-ból datálódik amikor a Carolina játékosai 43 másodperc alatt háromszor köszöntek be a Tampának. Hurricanes?Sabres 5-2

Shea Weber pályafutása során hetedik alkalommal talált be a hosszabbításban alapszakasz-mérkőzésen, ezzel az aktív hátvédek örökranglistáján a második helyen áll a nyolcgólos Mike Green mögött. Predators?Stars 3-2

John Tavares a harmadik harmadban egyenlített, majd győztes gólt szerzett a hosszabbításban a New Jersey ellen. Ez a bravúr eddig csak három Isles játékosnak sikerült, Mike Bossynak (1986. február 2), Pat LaFontaine-nek (1989. március 11.) és Steve Thomasnak (1992. február 28.), mégpedig szintén a New Jersey ellen. Islanders?Devils 3-2

A Rangers sorrendben győzni tudott Anaheimben, Los Angelesben és San Joséban és története során először zárta hibátlanul a kaliforniai túráját. Mellesleg az utolsó 14 meccséből 13 alkalommal győzött, amire 1973 óta nem volt példa. Sharks?Rangers 1-3

Sidney Crosby hiába szerzett győztes gólt a hosszabbításban, az utolsó 30 meccsén mindössze ötször volt eredményes. Ez a Főpingvin pályafutása során a legrosszabb periódusa 30 meccsre vetítve. Canadiens?Penguins 1-2

David Pastrnák az ötödik bostoni játékos, aki 18 évesen duplázni tudott a fekete-sárga mezben Bobby Orr (1966), Norm Leveille (1981), Nevin Markwart (1983) és Patrice Bergeron (2004) után. Bruins?Flyers 3-1

A Florida sorrendben három győzelmet szerzett Kanadában, győzött Vancouverben, Calgaryban és Edmontonban. A délkeletiek ilyen sikeres túrát hármat tudnak felmutatni történetük során 1993-ból(Québec, Montreal, Ottawa), 2008-ból (Ottawa, Edmonton, Calgary) és 2013-ból (Montreal, Toronto, Ottawa).