Romániában a helyzet változatlan

Közel egy hónap után Karcfalván folytatódott a román bajnokság második szakasza. A helyzet jóformán semmit nem változott, a Steaua verhetetlen, a Progym egyelőre továbbra sem tudja legyőzni sem a bakákat, sem a galaciakat. A Sportul megtáltosodott, 3 meccsen 11 gólt ütött.

A torna első meccsén a diákcsapatok csaptak össze. A székely egyetemistákkal megerősített Galati 19-5-re verte a Sportult, majd a Steaua és a Progym derbije következett. Az első harmadban nem esett gól, aztán viszont a Steaua megsorozta a gyergyóiakat, akik csak időnként tudtak válaszolni. A vége 9-3 lett a bakáknak. Másnap a négy órával kevesebbet pihenő és sokkal komolyabb meccset játszó Progym a Galati ellenfele volt. A 2. harmad közepén már 6-0-ra vezetett a Galati, onnantól azonban új meccs kezdődött, amelyet a Progym nyert 5-3-ra. Összesítésben ez egy 9-5-ös vereségre volt elég a Duna-partiak ellen, a Steaua pedig 11-4-re verte az egyetemistákat. Az utolsó napon a Progym 8-2-re verte a Sportult, a torna rangadóján az egyaránt ukránokkal erősített két csapat csatáját a végén több erőt mozgósítani képes Steaua nyerte 5-3-ra, bár a Galati kétszer is vezetett, és egyszer még egyenlített.

A bajnokságot óriási előnnyel a Steaua vezeti, a Galati ugyancsak jelentős előnnyel második a Progym előtt. A Sportul idén még nem szerzett pontot, de ezen a 3 meccsen annyi gólt ütött, mint a középszakasz korábbi 6 meccsén összesen.