Bombameglepetés Edmontonban

Az Oilers simán győzött a Chicago ellen, megvan Horachek első győzelme.

Nem sok jóra számíthatott az Oilers a Chicago elleni mérkőzés előtt, a Hawks 7-1-re már győzött egyszer a szezonban Edmontonban. Most azonban fordult a korong és a hazaiak senki által nem várt győzelmet szereztek. Az Oilers 2-2 után lendült bele, amikor állva hagyta ellenfelét. Az Edmonton a valószínűtlen győzelemmel elmondhatja, hogy az utolsó hat meccsén nyolc pontot szerzett.

Az Islanders kétszer is hátrányba került a Hudson jobb partján, mégis nyert New Jerseyben. A vendégek csapatkapitányuk jóvoltából tudták begyűjteni a pontokat. John Tavares harcolta ki a hosszabbítást alig több mint hat perccel a zárás előtt, majd a ráadás negyedik percében ő döntött a plusz pont sorsát csapata javára. Az Isles két vesztes meccs után diadalmaskodott ismét.

A Tampa Bay hiába lőtte rommá a buffalói Michal Neuvirth kapuját, csak a hajrában tudta a maga javára fordítani a mérkőzést. A Bolts összesen 47 lövést küldött a vendégek kapujára, amiből 27 csak a második harmadra esett. A döntés itt is a csapatkapitány nevéhez fűződött, a szezonban 22. alkalommal betaláló Steven Stamkos szerezte a győztes találatot öt perccel a dudaszó előtt. A Tampa a győzelemmel pontszámban befogta az NHL két listavezetőjét, a Nashville, Anaheim párost.

Megszületett Peter Horachek első győzelme, Leafs napokban kinevezett új edzője a Columbus ellen gyűjtötte be első pontjait. A torontói alakulat rosszul kezdett hazai jégen, három perc után hátrányba került, de a harmad végéig néggyel válaszolt a bekapott találatra, amivel gyakorlatilag el is döntötte a találkozót. James van Riemsdyk duplázott, a szintén gólt szerző Phil Kessel pedig zsinórban 406. alkalommal volt kezdő a Leafsben, amivel második az örökranglistán Tim Horton mögött.

Gólgazdag, végtelenül izgalmas és fordulatos meccset játszottak Calgaryban, ahol a Panthers lépett fel. A találkozón összességében a házigazdák és a vendégek egyaránt háromszor szereztek vezetést. A Flames a befejezés előtt négy perccel Matt Stajan lévén másodszor egyenlített. Az 5-5-ös egál azonban csak 45 másodpercig tartott, Tomás Fleischmann megszerezte a győztes találatot a Flames szurkolók legnagyobb bánatára. A Flames egymás után harmadszor kapott ki és egyre távolodik a playofftól.