Finnország nehezen verte Japánt

A távol-keletiek az első harmad után két góllal vezettek a finnek ellen.

A buffalói A csoportos női ifjúsági vb második fordulójában észak-amerikai győzelmek születtek a felsőházban. Kanada hiába nyerte meg a kapura lövési mutatót 39-13-ra Oroszország ellen, az európaiak szorossá tették a meccset és csak 3-2-es vereséget szenvedtek. A házigazda Egyesült Államok sokkal egyoldalúbb mérkőzést játszott Csehországgal. Az amerikaiak kapujában Bugalskinak 8 védés kellett a shutouthoz, míg a cseheknél Skodova 31-szer hárított, az USA 3-0-ra nyert.

Az alsóházban Svédország nem adott sok esélyt Svájcnak. A svédek a 13. percben 3-0-ra vezettek, majd 2 másodperccel a vége előtt beállították a 4-0-s végeredményt. A háromkoronások kapujában Emma Söderberg 22 védéssel ért el shutoutot. Az esti mérkőzésen Japán nagy csatára kényszerítette Finnországot. Az első harmadban 10-7-re nyerték az ázsiaiak a kapura lövési mutatót, de ami ennél is fontosabb, két gólt szereztek. A második harmadtól a finnek átvették az irányítást, a hátralévő 2 játékrészben 2-2 gólt lőttek, így végül 4-2-re nyertek.

A budapesti világbajnoksággal ellentétben a 2015-ös tornán már bevezették az olimpián és a felnőtt női top vb-n is alkalmazott lebonyolítást, tehát az A csoportba a legjobb 4, míg a B csoportba az 5.-8.. helyezett csapatok kaptak besorolást. A csoportkör után az A csoport 3. és a B csoport 2. helyezett, valamint az A csoport 4. és a B csoport 1. helyezett csapata vív egymással negyeddöntőt. A B csoport 3. és 4. együttese egymással vív 2 győzelemig tartó párharcot a kiesés elkerüléséért.