Széligék kikaptak az elődöntőben

Rouenban elszenvedett vereségükkel kiestek a Francia Kupából. Sofron Istvánék viszont magabiztosan nyertek a Köln ellen. Háriék hosszabbításig jutottak, Vas Mártonék bosszantó vereséget szenvedtek, Vas Jánosék hetet kaptak.

Rangadót nyert a Krefeld hazai pályán a Köln ellenében. Sofron Istvánék ellenállhatatlanul kezdték a mérkőzést, a 17. percben már 3-0-t mutatott az eredményjelző. A mintegy hatezer néző több gólt ugyan nem láthatott, de a Krefeld végig kontroll alatt tartotta a meccset, így végül 3-0-val húzta be a meccset. Sofron pontot nem szerzett, +1-gyel zárta a meccset. A Krefeld továbbra is a 11. helyen áll, de legtöbb ellenfelénél kevesebb meccset játszott, a Köln a 9.

Alsóházi rangadót vesztett el a hosszabbításban a Modo. Hári Jánosék a 12. helyen álló Brynas csapatát fogadta a svéd elitben és bár kétszer is vezetést szereztek, a vendégek mindkétszer egyenlíteni tudtak. A hosszabbítás felénél pedig a győzelmet jelentő találatot is sikerült megszerezniük. A 3-2-es vereség alkalmával Hári számára szokatlan helyen, a negyedik sor bal szélén kapott helyet, a Modo továbbra is utolsó az SHL-ben.

Súlyos vereséget szenvedett Vas János csapata, a Slavia Praha a 12. helyezett Mlada Boleslav otthonában. A 24. percben már 4-0 volt a vendégeknek és nem sokat vettek vissza a tempóból a hazaiak a folytatásban sem, így a vége 7-1-es hazai siker lett. Vas közel negyedóra jégidőt kapott, pluszmínusz mutatója nullán állt meg, 13-ból 11 bulit elhozott, ami az egész mezőnyben a legjobb volt. A Slavia továbbra is utolsó a cseh extraligában.

Bosszantó meccsen kapott ki hazai pályán a Löwen Frankfurt. Hiába vezettek már 3-0-ra, majd 4-1-re, az utolsó harmadban pedig 5-3-ra is Vas Mártonék az Eispiraten Crimmitschau ellen, a vendégek az utolsó játékrészben tíz perc alatt három gólt szerezve 6-5-re nyertek. A vereség elsődleges oka a fegyelmezetlenség és a speciális egységek gyenge teljesítménye volt, a vendégek nem kevesebb, mint négy emberhátrányos gólt szereztek. Ez annak fényében számít igazán soknak, ha tekintetbe vesszük, hogy összesen öt alkalommal játszottak emberelőnyben. A Frankfurt hat előnyt kapott, ebből egyet sem sikerült gólra váltani. Vas pontot nem szerzett, kiállítva nem volt, a Frankfurt a negyedik helyen áll.

Vereséget szenvedett a Rouen otthonában a Briancon, így Szélig Viktorék búcsúzni kényszerültek a Francia Kupából. Az elődöntőig menetelő Brianconnak volt talán a legnehezebb dolga, hiszen a távoli Észak-Franciaországba, a szintén hihetetlenül jó formát futó Rouen otthonában kellett volna kivívni a döntőbe jutást. A vezetést a Briancon szerezte meg ugyan a 38. másodpercben, ezt követően azonban a hazaiak négy gólt is vágtak. Öt perccel a vége előtt ugyan Széligék feljöttek 4-2-re, de a végén kaptak még egy üreskapus gólt, ezzel alakult ki az 5-2-es végeredmény. A másik elődöntőben Luciano Basile csapata, a Gap hazai pályán szenvedett 4-2-es vereséget az Amiens-től.