Palát és Strome aktívan zárták az óévet

Mindkét játékos négy ponttal járult hozzá csapata sikeréhez, megvan Kessel 500. pontja, ismét 50%-on a Columbus, féltucatot lőtt a Dallas.

Ondrej Palát szállította a győzelmet a Bolts számára Buffalóban. A 23 éves cseh játékos győztes gólt szerzett, háromszor szolgálta ki a társait, így négy pontjával pályafutása legjobb eredményét ért el. A Tampa Bay az újabb győzelemmel átvette a vezetést a Pittsburghtől a Keleti-főcsoport élén.

A Toronto szétlövés után szerezte meg a győzelmet Bostonban, ahol Phil Kessel játszotta a főszerepet. A Bruins egykori és a Maple Leafs jelenlegi szélsője egy-egy gólt és gólpasszt jegyzett a mérkőzésen, utóbbi nemcsak félezredik pontját jelentette, de a 200. gólpasszát a kék-fehér mezben. A 3-3-as döntetlen után a hosszabbítás nem hozott gólt, így jöhettek a szétlövések ahol Nazem Kadri döntött az ötödik párban.

Nagy napja volt New York mindkét csapatának, az Islanders és a Rangers is egyaránt 5-2-re győzött idegenben, előbbi a Winnipeg, utóbbi a Florida otthonában. Az Isles nyerőembereinek a Frans Nielsen, Ryan Strome páros bizonyult, amely összesen hét ponttal járult hozzá a diadalhoz három-négy elosztásban. Az Islanders így két pont megszerzésével győzelemmel kezdte a hétmeccses idegenbeli túráját.

A Rangers közel kétszer annyit lőtt kapura, mint a Panthers, így simán hozta el a pontokat délkeletről. A vendégek sikeréből három játékos is egy-egy góllal és gólpasszal vette ki a részét, Derek Stepan pedig három assziszttal. A Rangers kapujában Henrik Lundqvist a 38. győzelmét szerezte a 2014-es naptári évben, ezzel a legjobb lett az NHL kapusai között.

Egykori játékosa okozta a Carolina vesztét Pittsburghben. Brandon Sutter még 2012-ben a Jordan Staal-csere kapcsán került a Penguinshez, most pedig nemes bosszút állt. A 25 éves center kevesebb mit 2 perccel a befejezés előtt győztes gólt szerzett.

A Columbus hátrányból fordítva győzött a Minnesota ellen és október 26-a után ismét 50%-os mutatóval dicsekedhet. A Blue Jackets a két gólpasszt kiosztó Brandon Dubinsky vezetésével szerezte meg a 10. győzelmét a hónapban, története során harmadik alkalommal. A találkozó előtt jelentették be, hogy a Columbus hosszabbított Nick Folignóval, a balszélső a 2021-es szezon végéig összesen 33 milliót kap majd.

A New Jersey mindössze 13 lövésre volt képes Detroitban, így nem csoda, hogy vereséggel távozott az autóvárosból. A Joe Louis Arenában ugyanaz volt a forgatókönyv, mint Ohióban,a Red Wings egygólos hátrányból győzött a New Jersey ellen 3-1 arányban. Az hazaiak legjobbja Darren Helm volt, aki először egyenlített, majd bő négy perccel a befejezés előtt bebiztosította a győzelmet.

Az Arizona semmilyen ellenállást nem tudott kifejteni a Dallas otthonában, és egy hatossal ment haza úgy, hogy gólt sem tudott ütni. Kari Lehtonen 32 védéssel pályafutása 30. hibátlan mérkőzésén van túl. A finn kapus mellett Brett Ritchie-t, kell megemlíteni, aki pályafutása legelső meccsén győztes találatot szerzett.

A nap második hibátlan teljesítménye szintén egy finn kapushoz köthető, Antti Niemi 28 védéssel vezette győzelemre a San Josét a kaliforniai rangadón az Anaheim ellen. A Ducks otthonában rendezett találkozón Niemi, akárcsak honfitársa, Lehtonen, pályafutása 30. shutoutját érte el.

A Philly hiába vezetett kétszer is Denverben, hosszabbítás után végül vereséget szenvedett. Az Avalache-ban negyedik mérkőzésén eredményes volt Borna Rendulic, aki Horvátország történetének első NHL-gólját szerezte. A 3-3-as döntetlen után jöhetett a hirtelen halál, amelynek befejezése előtt 20 másodperccel Ryan O’Reilly találata vetett véget. A Flyers egymás után harmadik meccsén hagyta el győzelem nélkül a jeget.

Csak kisiklás volt az Edmonton részéről a Los Angeles elleni győzelem, az albertai rangadót elvesztette az Oilers hosszabbítás után. Pedig volt esélyük a kék-fehéreknek Calgaryban, két góllal is vezettek, de a Joe Colborne húzta Flames kiharcolta a hosszabbítást. A ráadás mindössze 68 másodpercig tartott, Josh Jooris megszerezte a győztes találatot, ami azt jelentette, hogy a Calgary egymás után negyedik győzelmét szerezte meg.