Végre győzött az Oilers

A liga legrosszabb csapata a bajnokot verte, így megvan Todd Nelson első győzelme. Gödörben a Blues, két büntetőlövést is befújtak a Sharks javára.

Büntetők döntöttek Edmontonban, ahol kilenc elvesztett meccs után tudott ismét győzni az Oilers. A Kings hiába lőtt majdnem kétszer annyit kapura, fölényét csak a záró harmadban tudta gólokra váltani, amikor két gólt ütve ledolgozta a hátrányát és kiharcolta a hosszabbítást. A plusz öt perc nem hozott döntést, a büntetők során csak David Perron értékesítette a kísérletét a negyedik körben. Az Oilers október 27-e után tudott ismét hazai jégen győzni.

A Florida–Montreal mérkőzés előtt jelentette be Dale Tallon manager, hogy Nick Bjugstad hat évvel meghosszabbította szerződését, évi 4,1 millió dollárért. A hazaiak 22 éves centere el is kezdte ledolgozni a fizetését, az 59. percben az ő góljával harcolta ki a Panthers a hosszabbítást. A ráadás azonban nem hozott gólt, így itt is jöhettek a szétlövések, ahol P.A. Parenteau egyetlen találata döntött a Canadiens javára.

A Blues utolsó hat meccsén az ötödik vereségét szenvedte el, a St. Louis ezúttal Nashvilleben húzták el, különösen Shea Weber volt elemében. A Predators összesen 47 lövést küldött a St.Louis kapujára, amelyből három gólt szerzett és ebből az elithátvéd kettőt vállalt magára. Weber csapata első és 2-2 után a győztes találatát mondhatja magáénak, utóbbit emberhátrányból. A Preds az előző mérkőzését elvesztette, ezt viszont megnyerte, így elmondhatja magáról, hogy ebben a szezonban még nem szenvedett vereséget két egymást követő mérkőzésen.

Nyolc hazai győztes meccs után kapott ki a Sharks, a nagyszerű sorozatot a Canucks szakította meg. Ryan Miller 31 védéssel, a liga legjobb negyedik soros játékosa Jannik Hansen győztes góllal járult hozzá a sikerhez. A San Josén az sem segített, hogy a játékvezetők két büntetőlövést ítéltek a javukra, az elsőt Pavelski a vasra, a másodikat Thornton a hálóba lőtte.