Megvan a Montreal 21 000. gólja

Ryan triplázott, először győzött az edző triumvirátus, megszakadt a Rangers nagy sorozata.

Duplán ünnepelhetett Lars Eller, a Montreal játékosa. A dán center nemcsak győztes gólt szerzett a Carolina elleni könnyed győzelem alkalmával, hanem ő szerezte a Canadiens 105 éves történetének 21 000. találatát. A hazai jégen játszó Hurricanest az sem mentette meg a vereségtől, hogy hosszú sérülés után idén először lépett jégre Jordan Staal.

Három-három vereséggel a háta mögött készült a Devils?Penguins találkozóra mindkét csapat. A rossz sorozata a New Jerseynek szakadt meg ahol először győzött az OatesStevensLamoriello edzői triumvirátus. Cory Schneider 27 védéssel járult hozzá a sikerhez, Jaromír Jágr 126. győztes gólját szerezte, amivel tovább javította saját NHL-rekordját.

A Dallas hazai jégen győzött a Rangers ellen, ezzel megszakította a vendégek nyolcmeccses sikerszériáját. A négy gólt hozó első harmad után a győztes találat a második játékrész első percében esett Antoine Roussel jóvoltából. Az NHL két legjobb góllövője, a Tyler Seguin, Rick Nash páros pontot sem szerzett a mérkőzésen.

Original Six-találkozót rendeztek Bostonban, ahol a Bruins fogadta a Red Wingst. A hazaiak végig domináltak az örökrangadón, 45 alkalommal vették célba Howard kapuját. Carl Söderberg egy góllal és két gólpasszal, Tuukka Rask 28 védéssel járult hozzá a két pont megszerzéséhez. A Boston kezd magához térni, utolsó hat meccsén négyszer győzött.

Az Islanders ismét megcsinálta a negatív bravúrt. Egymás után második meccsén adott le háromgólos előnyt a záró harmadban, de amíg a Buffalo ellen elbukta a mérkőzést, a Washington ellen hosszabbítás után behúzta a pluszpontot. A fővárosiak 12 perc alatt ütöttek hármat az utolsó játékrészben és kiharcolták a hosszabbítást. A ráadásban azonban az Islanders nem követte el még egyszer ugyanazt a hibát és Johnny Boychuk emberelőnyös góljával megszerezte a győzelmet.

Az ottawai Bobby Ryan jelentette a különbséget a Senators?Sabres meccsen, a 27 éves jobbszélső pályafutása negyedik tripláját szerezte. A találkozó 2-2 után az utolsó játékrészben dőlt el, amikor a hazaiak három gólt szereztek záró felvonásban. Az Ottawa három vereség után tudott ismét két pontot szerezni.

Az utolsó hat meccsén az ötödik vereségét szenvedte el a Toronto, amely most Tampában kapott ki. A Maple Leafs az első szünetre kétgólos előnnyel ment pihenni de a StamkosCallahanHedman húzta Bolts a második harmadban egyenlíteni tudott. A győztes gólról a csapatkapitány Stamkos gondoskodott a záró harmad derekán, aki ezzel megszerezte szezonbeli 20.találatát.

Új csapatában, a St. Louisban először húzta le a rolót Martin Brodeur. A pályafutása 125., egyben NHL-rekordot jelentő shutouthoz a 42 éves kapusnak mindössze 16 védésre volt szüksége. Brodeur az újabb sikerrel mindössze kilenc győzelemre került a 700-as álomhatártól.

Két nap alatt kétszer találkozott egymással a Winnipeg és a Minnesota. Az első felvonást a kanadai alakulat nyerte és most is közelebb állt a győzelemhez, de a Minnesota kétgólos mínuszból tudott nyerni a Jets otthonában. A Wild a második harmadban háromszor vette be vendéglátója kapuját, amiből Kyle Brodziak és Brett Sutter egyaránt két gólpasszal vette ki a részét. A Wild öt vesztes meccs után tudott ismét győzni.

Látványos összecsapást hozott a Central-csoport két legjobbjának mérkőzése a szeles városban. A Predators háromgólos előnyt épített a második harmad felére, amit a Hawks hét perc alatt kiegyenlített. A második szünetre azonban mégis előnnyel mehetett a Nashville James Neal góljának köszönhetően. A záró húsz percben a Chicago mindent megtett az egyenlítésért és Bryan Bickell révén 73 másodperccel a vége előtt kiharcolta a hosszabbítást. A plusz öt perc nem hozott gólt így jöhettek a büntetők, ahol Jonathan Toews találata döntött a Hawks javára.

Alsóházi rangadót rendeztek a sivatagban, a Coyotes fogadta a Flyerst amely végül a hazaiak győzelmével zárult. Az Arizona nyerőembere Antoine Vermette volt, aki egy gólpassza mellett kétszer volt eredményes. A Coyotes másodszor a szezonban tudott három meccset nyerni egymás után.

Jirí Hudler 62 másodperc alatt két csodás gólpasszt osztott ki a bajnok ellen, ami elég volt a Calgary sikeréhez a Los Angeles ellen. A Kings mindent megtett az egyenlítésért, de csak egyszer tudták Jonas Hiller kapujába juttatni a pakkot, így a Flames zsinórban harmadik mérkőzését nyerte.