40 éve nem látott magasságokban a Rangers

Háromgólos hátrányból nyert a Buffalo, saját jegén nullázták le a Pittsburgh-öt, Laviolette visszavágott, Gomez ezredes lett.

Folytatta remek sorozatát a Rangers, amely az 1974/75-ös szezon óta először tudhat maga mögött nyolc meccses győzelmi sorozatot. A Rangers az edzőváltáson átesett New Jersey-t verte, amely ellen Henrik Lundqvist és Derek Stepan vitte a prímet. Az amerikai center pályafutása harmadik tripláját szerezte, a svéd kapus pedig 19 védéssel járult hozzá pályafutása jubileumi 600. mérkőzéséhez. A vesztes oldalon Scott Gomez ezredik alkalommal lépett jégre.

Csak húsz percig volt ellenfél a Bruins a Columbus számára. Az egy-egy gólt hozó első harmad után a másodikat 4-1-re nyerte a Jackets, amivel el is döntötte a találkozót. Scott Hartnell egy duplát, Kevin Connauton három pontot tett a közösbe. A szezon elején a sérülésektől sújtott Columbus egyre jobban kezd magára találni, az utolsó 11 meccséből kilencet megnyert és mindössze két pontra van az 50%-os mutatótól.

Egy már elvesztett meccset nyert meg a Buffalo az Islanders ellen hazai jégen. A New York-iak háromgólos előnnyel vágtak neki az utolsó játékrésznek, de a harmad közepén a Sabres öt és fél perc alatt ledolgozta a hátrányát. A hosszabbítás nem hozott gólt, jöhettek a büntetők, ahol egyedüliként Tyler Ennis volt eredményes, ami a Buffalo sikerét jelentette. Ezzel megszakadt az Islanders nagy sorozata, a vendégek a szezonban eddig mind a kilenc hosszabbításos vagy szétlövéses mérkőzésüket megnyerték.

Három hét után nyert ismét két egymást követő meccset a Detroit, a Buffalo után az Ottawát győzte le az autóvárosi csapat. A Red Wings hiába volt kétszer is hátrányban a mérkőzésen, a ráadásban behúzta a győzelmet. A hirtelen halál vége előtt 48 másodperccel Gustav Nyquist szerezte a győztes gólt a kanadai fővárosban.

Tovább szárnyal a Winnipeg, amely újabb győzelmével már playoff helyen áll. A Jets ma hajnalban a Wild otthonából hozta el a pontokat hosszabbítás után. A vendégeknek már a záró harmadban is megvolt az esélyük a győzelemre, kétszer is megszerezték a vezetést, de a Minnesota mindkétszer egalizált. A ráadásban már nem engedte ki a kezéből a két pontot a Winnipeg és Andrew Ladd góljával begyűjtötték a győzelmet.

Megszakította rossz pittsburghi sorozatát a Washington. A fővárosi csapat kilenc elvesztett mérkőzés után tudott győzni a Pens otthonában. A Capitals sikerének a kulcsa Erik Fehr és Braden Holtby voltak, a jobbszélső duplázott, a fővárosiak hálóőre 31 védéssel szezonbeli harmadik hibátlan mérkőzését játszotta.

Peter Laviolette, a Nashville mestere, először került szembe a egykori csapatával, a Phillyvel és fényes győzelmet aratott. A Predators számára a speciális egység szállította a győzelmet, amely három emberelőnyös találatot helyezett el a Flyers hálójában. A hazai vasak között Rinne 26 alkalommal védett, 23. győzelmét szerezte, amivel vezeti az NHL idevonatkozó statisztikáját.

Zsinórban negyedik meccsét bukta el a St.Louis, amely most a hazai jégen bukott el a Dallas ellen. A Stars az első felvonásban még nem tudta eldönteni a mérkőzést, hiszen a Blues kétszer is egalizálni tudott. Döntőnek a második húsz perc bizonyult, amit a vendégek 2-0-ra nyertek. A záró harmadban hiába lőtt majdnem háromszor annyit kapura a St.Louis, a különbséget csak megfelezni tudta ez pedig azt jelenti, hogy a Dallas ismét 50% felett áll.

A játéknap egyetlen szétlövését a Coyotes?Ducks mérkőzés hozta, amely a hazaiak sikerével zárult. Az 1-1-es végeredmény már első harmad felénél, 73 másodperc alatt kialakult, utána a kapusoké volt a főszerep. A hirtelen halál után jöhettek a büntetők, amely az 1350. meccsét játszó Shane Doan ritkán látható találatával dőlt el.

A Chicago nem esett kétségbe attól, hogy kétszer is hátrányba került a Colorado otthonában. A Hawks 1-2 után négyszer vette be Pickard kapuját és a döcögős kezdés után végül magabiztos győzelmet aratott. A Kane, Toews páros ismét kitett magáért, a Chicago két legjobbja összesen öt ponttal járult hozzá a győzelemhez.

Kereken 100 másodperc alatt eldöntötte az albertai rangadót a Calgary az Edmonton ellen. Az első harmad első felében bő másfél perc alatt három gólt szerzett a Flames, ebből Johnny Gaudreau kettőt vállalt magára 16 szekundum leforgása alatt. Az Edmonton öt mérkőzést játszott az edzőváltás óta és továbbra is nyeretlen.

Győzelemmel tért vissza sérüléséből Ben Bishop, a Tampa kapusa. A 28 éves hálóőr 25 védéssel járult hozzá a Carolina elleni egygólos győzelemhez. A Hurricanes, akárcsak az Edmonton, egyre lejjebb csúszik, utolsó 11 meccséből kilencet elvesztett, a Lightning ellenben újabb sikerével továbbra is vezeti az Atlantic-csoportot.

A Los Angeles nyerte a kaliforniai rangadót a San José ellen. A Sharks az első kapura lövésből ugyan betalált, de ezután már csak a bajnok volt a jégen, mindhárom játékrészben szerzett egy-egy gólt és végül magabiztosan gyűjtötte be a pontokat. A Kings 14. hazai győzelmét szerezte, amivel holtversenyben listavezető a ligában a Tampa Bay és a Toronto mellett.