Johnson-tripla a Penguinsnek

A Rangers a hetedik meccsét nyerte, a Devils ismét szétlövéssel veszített, a Detroit négy emberelőnyös gólt ütött, Michael Hutchinson továbbra is bombaformában.

A Tyler Johnson, Nyikita KucserovOndrej Palát sor döntötte el a meccset Tampában, a trió tagjai egyaránt három pontot szereztek a Penguins ellen. A hármasból Johnson volt a legjobb, aki pályafutása második mestehármasát jegyezte. A négygólos hátrányban lévő Pittsburgh elkezdte ugyan a felzárkózást, de a harmadik találat túl későn jött ahhoz, hogy a vendégeknek esélye legyen a pontszerzésre.

Rick Nash és Martin St. Louis duplájával hozta a Rangers a Washington elleni mérkőzést. A fővárosi csapat az utolsó harmadot nagyon megnyomta, a háromgólos hátrányát egyre faragta, de a befejezés előtt öt perccel egy kettős emberhátrány megpecsételte a sorsát. A már említett St.Louis kihasználta az előnyt és bebiztosította a házigazda sikerét. A Rangers hétmeccses győzelmi sorozattal mehet a karácsonyi pihenőre.

A Boston?Nashville találkozón a nyitó és a záró harmad egállal zárult, döntőnek a középső játékrész bizonyult, ami öt perc alatt esett két góllal a Bruins javára dőlt el. A hazaiaknál a Loui ErikssonBrad MarchandPatrice Bergeron sor vitte a prímet, előbbi két játékos egyaránt két gólt szerzett, míg utóbbi háromszor szolgálta ki a társait. A Boston egy hónap után tudott ismét két egymást követő meccset megnyerni.

Fordított előjellel várták a csapatok a Dallas?Toronto meccset, a Stars megnyerte az utolsó négy, míg a Leafs elvesztette utolsó három meccsét. A találkozó végére mindkét sorozat megszakadt, a Toronto kapott gól nélkül tudta le a dallasi kirándulást. Jonathan Bernier 43 védéssel szezonbeli második hibátlan teljesítményét hozta, James van Riemsdyk pedig egy góllal és két gólpasszal segítette a kanadai csapatot.

A nap másik hibátlan teljesítménye Szemjon Varlamov nevéhez fűződik, aki sérülés után tért vissza és öt hét után állt ismét győztes meccsen a kapuban. A Colorado kapusa 26 védéssel pályafutása 15. shutoutját érte el a Blues elleni találkozón. Varlamov mellé öt játékos tudott felnőni, akik egyaránt 2-2 pontot szereztek a mérkőzésen. Az Avs a szezon során először áll 50%-os mutatóval.

A Canadiensben Andrej Markov és Carey Price volt a nyerőember az Islanders elleni idegenbeli találkozón. Price 37 alkalommal védett, az orosz bekk pedig góllal ünnepelte 800. meccsét. A Montreal ezzel a sikerrel már 46 pontos és átvette a vezetést az Atlantic-csoportban.

Már teljesen megszokott, hogy ha szétlövésre kerül a sor, akkor a New Jersey vesztesen hagyja el a jeget. Most sem volt ez másként, a Devils hazai jégen szenvedett vereséget a Carolinától. Az egyetlen büntetőt Chris Terry értékesítette a harmadik körben.

A Flyers zsinórban harmadik mérkőzését nyerte és másfél hónap után áll ismét 50%-os mérleggel. A Philly Minnesotából hozta el a pontokat, ahol a hazaiak kétgólos hátrányból még visszajöttek, de 2-2 után nem tudtak felelni a vendégek három találatára. A Flyers igazi csapatmunkát mutatott be, 11 játékos szerzett 1 pontot, csak az NHL-pontlista vezetője Jakub Vorácek zárta 2 ponttal az estét.

Egymás után öt gólt ütve kétgólos hátrányból fordított és nyert a Detroit a Buffalo ellen. Másfél harmad után eldőlni látszott a meccs, hiszen a Sabres két góllal vezetett a Joe Louis Arenában. A második szünet előtt két perccel azonban Danny DeKeyser szépített, ami jeladás volt a hazaiak számára a záró harmadra. Az utolsó húsz perc már csak a Red Wingsről szólt, a vörösök négy gólt rámoltak be Neuvirth kapujába, amiből hármat emberelőnyből szereztek hat perc leforgása alatt.

Úgy látszik, nincs semmi , ami megállítja a lejtőn az Edmontont, az Oilers még egy alsóházi összecsapást is képes négy góllal elveszteni hazai pályán. Most a Coyotes hozta el a pontokat a Rexall Place-ből a volt edmontoni center, Sam Gagner vezetésével, aki két-két góllal és gólpasszal szomorította egykori csapatát és szurkolóit.

Meglepetésre nagyon sima győzelmet aratott a Jets a szeles városban. A Winnipeg már az első harmadban hárommal ment, a lefújásra pedig csak azért nem hízott ötre a különbség mert Marián Hossa megmentette a Hawks becsületét. A vendégek kapujában Michael Hutchinson továbbra is tartja pazar formáját, 38 alkalommal védett és nem véletlenült tartják a Calder- és a Vezina-trófea titkos esélyesének. A Jets hálóőre 13 meccsen átlagban 1,67 gólt kapott és a lövések 94,4%-át megfogta, így mindkét kategóriában vezeti az NHL-statisztikát.