Nagy Gergő és Sofron gól és gólpassz

A Kalamazoo kikapott ugyan, de a magyar csatár így is bekerült a meccs legjobb három játékosa közé, sorozatban negyedik meccsén szerzett pontot. Sofron is 1+1 ponttal zárt, Vas Mártonék nyertek.

Az ECHL-ben a Kalamazoo Wings az egész liga második legjobban álló csapatát, a Fort Wayne Kometset fogadta. Az első harmadban egy gól esett, azt Nagy Gergő szerezte, ezt követően azonban a vendégek percei következtek, akik a harmadik harmad elejéig néggyel válaszoltak. Nagy gólpasszából szerzett találattal igyekezett kapaszkodni a Kalamazoo, de a Komets tartotta a lépést és egy gólnál közelebb nem engedte magához ellenfelét, 5-4-re nyert. Az 1+1-ig jutó Nagy Gergőt a mérkőzés három legjobb embere közé választották. A Kalamazoo továbbra is 11. helyen áll keleten.

Őrült meccset játszottak Sofron Istvánék a Schwenninger Wild Wings otthonában. A hazaiak tíz perc alatt három gólt rámoltak be a Krefeld hálójába. Ezt követően kezdte meg a felzárkózást a Krefeld, éppen Sofron gólpasszából, és bár végül öt gólig jutottak, a Schwenningen mindig egy vagy két góllal előttük járt. Az ötödik találat öt perccel a vége előtt egygólos differenciát jelentett, mindent megtett a Krefeld, de a végeredmény egy üres kapura elért hazai találattal alakult ki, így lett 7-5. Sofron egy gólpasszig jutott, a Krefeld kilencedik a tabellán. A mérkőzés gólösszefoglalója az alábbi linkre kattintva érhető el.

Vas Mártonék meccse pont ugyanannyira volt gólgazdag, mint Sofronéké. Az ellenfél az élbolyban tanyázó Lausitzer Füchse volt, amelyet hazai pályán fogadtak Vasék. A vendégek szereztek vezetést, majd 40 másodpercen belül meg is duplázták azt, ezt követően viszont beindult a hazai henger, és bő negyedóra alatt öt gólt lőttek Tim Kehler tanítványai. A meccs felénél jártunk, a vendégek úgy érezték, nincs veszve semmi és igazuk lett, a harmadik játékrész első percére kis is egyenlítettek. Innen azonban már csak a Löwen szerzett gólt, szám szerint kettőt, így alakult ki a 7-5-ös hazai siker. Vas ezúttal nem szerzett pontot, csapata kilencedik helyen áll, négypontos lemaradásban a 4. helyezett Riesserseetől.