HC Havlíckuv Brod?FTC 4-3

Kiváló eredményt ért el a szezon első felkészülési mérkőzésén a Csehországban edzőtáborozó Ferencváros. A büntetők döntöttek.

A másodosztály első feléhez tartozó HC Rebel Havlíckuv Brod otthonában 3-3 arányú döntetlent ért el, a hazaiak végül büntetőkkel nyertek 4-3-ra.

Mindhárom harmad 1-1-re végződött, az FTC egyszer vezetett, az elején, Marek Mikusovic (gólpassz: Dominik Kramár, Kiss Gábor) góljával. A próbajátékon szereplő Ales Pulpán (Dusan Sijka, Vladimir Dubek) lőtte a második magyar gólt, míg Németh Péter (Pál Zoltán, Johan Lagemyr) a harmadikat. A büntetők aztán nem mentek jól, a csehek belőtték az első kettőt Martonnak, a zöld-fehérek részéről Rafaj, Lagemyr és Pulpán egyaránt kihagyta, így cseh győzelemmel zárult az este.

Helyszíni tudósítás szerint kiváló kapusteljesítmények segítették a csapatokat. A magyar csapat négy sorral játszott, a negyedik, csonka sorba nevezett két csatár, Galló Illés és Papp Csaba többször is helyzetbe került, de ezek a lehetőségek sajnos kimaradtak. Három perccel a lefújás előtt Sijkát csúnyán palánkra lökte egy cseh játékos, Lévái Máté vett bosszút rajta, az ökölcsatát a magyar hátvéd nyerte.

MOL Liga-csapatok és a Fehérvár felkészülési mérkőzései:

július 28., 18:30 HC Rebel Havlíckuv Brod (CZE-2.)?FTC 4-3 büntetőkkel (1-1, 1-1, 1-1, 1-0)
augusztus 8., 17:00 HK Nitra (SVK-1.)?HC Nové Zámky (Nyitra)
augusztus 12., 19:00 Fehérvár AV19 (EBEL)?HC Nové Zámky (Székesfehérvár)
augusztus 13., 18:00 HC Nové Zámky?Jertisz Pavlodar (KAZ-1.) (Érsekújvár)
augusztus 14., 15., 16.: Pavel Zabojnik Emléktorna, Zólyom. Résztvevők: HKm Zvolen (SVK-1.), HC 05 Bánska Bystrica (SVK-1.), Fehérvár (EBEL), ASC Corona Brassó (MOL), GKS Tychy (POL-1.), Piráti Chomutov (CZE-2.)
augusztus 15., 18:00 HC Nové Zámky?HC Dukla Senica (SVK-2.) (Érsekújvár)
augusztus 15., 16., 17.: Goldissimo Cup, Nagytapolcsány (Szlovákia), résztvevők: Dab.Docler, HC Topolcany (SVK-2.), Unia Oswiecim (POL-1.), Kapfenberg Steelers (AUT-2.)
augusztus 19., Nyitra: HK Nitra (SVK-1.)?Fehérvár AV19
augusztus 19., Poprád: HSC Csíkszereda?MHK 32 Liptovsky Mikulás (SVK-2.)
augusztus 21., 17:00 HK 36 Skalica (SVK-1.)?HC Nové Zámky (Szakolca)
augusztus 22.: HK Levice (SVK-3.)?UTE (Léva)
augusztus 22., 18:00 HC Nové Zámky?Fehérvár AV19 (EBEL) (Érsekújvár)
augusztus 21., 22., 23.: Tátra-kupa, Poprád, résztvevők: HSC Csíkszereda, Szlovákia U20 (SVK-1.), Kapfenberg Steelers (AUT-2.), HK Poprad (SVK-1.)
augusztus 21., 22., 23.: Gyetvai kupa, résztvevők: HC Detva (SVK-2.), Ferencvárosi TC, …
augusztus 22., 23., 24.: Docler Kupa, Dunaújváros, résztvevők: Dab.Docler, Cracovia Kraków (POL-1.), Gap (FRA-1.), Kallinge-Ronneby IF (SWE-3.)
augusztus 26. 18:00 SHK Hodonín (CZE-3.)?HC Nové Zámky (Hodonín)
augusztus 28. 18:00 HC Nové Zámky?HK Nitra (SVK-1.) (Érsekújvár)
augusztus 28.: HC Topolcany (SVK-2.)?UTE (Nagytapolcsány)
augusztus 29., 18:00 HC Dukla Senica (SVK-2.)?HC Nové Zámky (Szenice)
augusztus 29., 18:30 Dab.Docler?SHK 37 Piestany (SVK-1.) (Dunaújváros)
augusztus 29.: HK Trnava (SVK-2.)?UTE (Nagyszombat)
augusztus 31., 18:00 Dab.Docler?KH Sanok (POL-1.) (Dunaújváros)
szeptember 2.. 18.00 HC Nové Zámky?HK 36 Skalica (SVK-1.) (Érsekújvár)
szeptember 2., 18:00 SHK 37 Piestany (SVK-1.)?Dab.Docler (Pöstyén)
szeptember 3.. 18.00 HC Nové Zámky?Szlovákia U20 (SVK-1.) (Érsekújvár)
szeptember 4-6., Csíki Sör-kupa, Csíkszereda: egyeztetés alatt
szeptember 5.: HK Levice (SVK-3.)?UTE (Léva)
szeptember 5. 18:30 Dab.Docler?Debrecen HK
szeptember 6-7.: Ifj: Ocskay Gábor Emléktorna, Székesfehérvár, résztvevők: Fehérvár, Graz, Olimpija, ?
szeptember 9. 18:00 HC Nové Zámky?HK Nitra Hodonín (CZE-3.) (Érsekújvár)
szeptember 9. 19:00 Ferencvárosi TC?Dab.Docler
szeptember 12. 18:30 Dab.Docler?Ferencvárosi TC

VÁL 18:30 HUNNOR INFO