Brassó?Érsekújvár 3-5

Az érsekújváriak győzelmükkel pillanatnyilag a második helyen állnak, miközben a Brassó továbbra is három pontra van a rájátszástól.

A forduló rangadóján nem kellett sokáig várni az első gólra, másfél perc után Weismann betalált Polc kapujába. Három és fél perc múlva Wehrs passzából Saluga egyenlített, majd Piszarenko kiállítása nyomán emberelőnybe kerültek a vendégek. A lehetőség kihasználatlan maradt, a 11. percben pedig Fodor találatával fordított a Brassó. A fordulatok viszont nem értek véget, két perccel később Uhnák egalizált, a 15. percben Miroslav Stefanka újra vezetéshez juttatta a HC Nové Zámkyt. Fél perccel a vendégek vezető gólja után Piszarenko újabb kis büntetést kapott, de nem találtak be az öt a négy elleni játék során a szlovákok.

A második harmad 22. másodpercében Ondrej Stefanka szabálytalansága után a brassóiak játszhattak emberelőnyben, de mind ez, mind a Caladi ellen ítélt kiállítás utáni lehetőség kimaradt. A középső játékrész 14-14 kapura lövést hozott, de csak egy gól született, a 38. percben Sucharda növelte kétgólosra az érsekújvári előnyt. A harmad krónikájához hozzátartozik, hogy fél perccel a vége előtt Hurtaj kiállítást kapott gáncsolásért, ami áthúzódott a harmadik húsz percre.

Ami a második harmadban nem sikerült, az a harmadik elején igen, az emberelőnyt a 33. másodpercben kihasználta Zsók Levente, így visszazárkózott egy gólra a Brassó. A 48. percben elcserélték magukat a vendégek, de nem esett gól az emberelőny során. Öt perccel később Kames 2+2 perces büntetést kapott, aminek második felében Piszarenko harmadjára is kiült, így másfél percig négy a négy ellen játszhattak a csapatok. A kevesebb játékossal a HC Nové Zámky járt jobban, Caladi az 57. perc elején betalált, így újra két góllal vezettek a szlovákok. Két perccel a vége előtt Polc lekorcsolyázott, de hiába, maradt az 5-3-as eredmény. Nagyon fontos 3 pontot szerzett Robert Spisak csapata, a Brassónak most már nem szabad hibáznia, és minden bizonnyal egy bravúrra is szüksége lesz a legjobb négy közé kerüléshez.

Kari Rauhanen (Brassó): Röviden, ha 5 gólt ajándékozol az ellenfelednek és csak 3-at lősz, akkor nem nyerhetsz. Olyan meccset játszottun, amiről nem lehet mit mondani. Tehát nagyon csalódott vagyok a játékunk és az elajándékozott pontok miatt. Az egyéni hibák ölték meg a játékunkat ma este, még akkor is, ha támadásban igazán jók is voltunk. Mindig mondom nekik, egy szlovákiai ellenfelet mindig tisztelni kell, ők az anyatejjel szívják magukba a hokit.

Robert Spisak (Érsekújvár): Jó meccset játszottun. Az első harmadunk ugyan a góljaink ellenére sem sikerült úgy, ahogy szerettük volna, de a második harmadtól mi domináltunk, és éreztük, hogy nyerhetünk. A harmadik harmad igazából ennek a megerősítése volt. Gratulálok a játékosainknak a mai jó teljesítményükhöz.

Erste Liga, Patinoarul Olimpic Brasov, 1800 néző. Játékvezetők: Gergely, Toparceanu, Mathe, Siko.
Polc: 86,5% (Fülöp)
Chovan: 92,1% (Krajcovic)