Tovább repül a Winnipeg

Az új edző Paul Maurice irányításával a Jets hét mérkőzésből hatot megnyert és most a bajnok Chicagót kapta el saját csarnokában.

A vendégek az utolsó harmadnak egygólos hátránnyal vágtak neki, de pazarul játszva megfordították a mérkőzést. A záró húsz percben a Winnipeg háromszor vette be a Hawks kapuját, amiből Blake Wheeler egy duplával, Andrew Ladd pedig pályafutása 150. góljával vette ki a részét. A jó szereplésnek köszönhetően a kanadai gárda hosszú idő után ismét 50%-os mutató felett áll. A Chicago ellenben utolsó tíz mérkőzéséből a hetediket bukta el.

Nagyon gyengén teljesít az idei szezonban a Detroit hazai pályán, így még az sem volt meglepő, hogy a liga egyik leggyengébbje, a Florida is győztesen tudott távozni az autóvárosból. Pedig a Red Wingsnek minden esélye megvolt a győzelemre, kétszer is két góllal vezetett, utoljára bő öt perccel a vége előtt. Ám a hajrát jobban bírta a Panthers, kevesebb mint kettő perc alatt egyenlített Drew Shore és Brad Boyes találataival. A ráadás nem hozott döntést, így jöhettek a szétlövések, ahol egyedüliként Nick Bjugstad volt eredményes, megszerezve a plusz pontot a vendégeknek.

Az Edmonton könnyedén győzött a Nashville ellen, ezzel megszakította hatmeccses nyeretlenségi szériáját. Az Oilers 1-1 után lendült bele igazán és zsinórban négy gólt ütve döntötte el a találkozót. Öt hazai játékos is két ponttal fejezte be a találkozót, de mind közül kiemelkedik Ryan Smyth, aki 125. emberelőnyös gólját ütötte az Olajosok mezében és ezzel beérte a házi örökranglista második helyén lévő és 53. születésnapját ünneplő Wayne Gretzkyt. A rangsort jelenleg Glenn Anderson vezeti 126 góllal, valószínűleg nem sokáig.

Antoine Vermette mesterhármasának köszönhető, hogy a Phoenix legalább egy pontot tudott szerezni Vancouverben. A Canucks hiába vezetett kétszer is két góllal nem tudta végérvényesen eldönteni a mérkőzést, mert a Coyotes centere végig meccsben tartotta csapatát. A hosszabbítást jelentő találat azonban mégsem az ő nevéhez, hanem a csapatkapitány Shane Doanhez köthető, aki kiharcolta a plusz ötperces ráadást. A hirtelen halál harmadik percében a Canucks azonban kiharcolta végre a győzelmet, a mérkőzés első gólját szerző Kevin Bieksa kicsit Bobby Orr stílusban vette be a vendégek kapuját.

New Jersey?NY Rangers 3-7 (videó)
G.: Elias (2), Zajac ill. Zuccarello (2), Moore, Staal, Hagelin, Nash, Stepan

Detroit?Florida 4-5 (videó)
G.: Nyquist, Alfredsson, Sheahan, Tatar ill. Bergenheim, Winchester, Shore, Boyes

Chicago?Winnipeg 1-3 (videó)
G.: Bollig ill. Wheeler (2), Ladd

Edmonton?Nashville 5-1 (videó)
G.: Schultz, Eberle, Smyth, Jakupov, Nugent-Hopkins ill. Legwand