Máris három csapat verseng a 4. helyért

Vasárnap két meccsel folytatódik a MOL Liga. A Brassó megerősítheti vezető helyét, de a Miskolcnak is nagyon kell a pont, ha nem akar lecsúszni a rájátszást érő negyedik helyről. A HSC és az FTC helyet cserélhet egymással az 5. és a 6. helyen.

Nagyon jó érzés megszokni, hogy idén szinte nincs tét nélküli találkozó a MOL Ligában. Az edzők elmondása szerint a pénteki forduló két erdélyi mérkőzésén a gyengébben játszó csapatok nyertek, sem Gál Sándor, sem Greg Lindqvist nem volt megelégedve a mutatott játékkal. Vasárnap elsőként a HSC javíthat, de feltehetően kevésbé bánná a mester a kevésbé szemkápráztató játékot, ha sikerül begyűjteni a három pontot. Pénteki győzelmével elmozdult ugyan a történelmi mélypontot jelentő hatodik helyről a Csíkszereda, azonban továbbra is közvetlen veszélyben van, ráadásul éppen a hatodik helyen tanyázó Fradit fogadja. Az FTC egy hárompontos győzelemmel visszaelőzhetné a HSC-t.

Mindkét csapat nagy szerencséje, hogy minden korábbinál sűrűbb a mezőny, így kis szerencsével akár a rájátszást érő negyedik helyre is feljöhetnek, igaz, a jelenleg negyedik Miskolc egy meccsel kevesebb meccsnél jár. Kérdés, hogy a hiányzó Trancát, Beczét és Papp Szabolcsot hosszú távon is sikerül-e helyettesítenie a szakvezetésnek, illetve hogy ezeket a kritikus heteket hány elveszített ponttal vészeli át a szeredai csapat. A Ferencváros nagyon biztató teljesítményt nyújtott pénteken, elképesztően nagy pech kellett ahhoz, hogy az utolsó másodpercben kikapjon. Hakan Nygren és Dobos Tamás legénységének azonban túl kell tennie magát az átélt csalódáson, csak akkor lehet esélye javítani a hazai pályán játszó HSC-vel szemben.

FTCHSC

Ide vonatkozó hír, hogy kedden délben megműtötték Tranca Dániel vállát. A beavatkozásra a székesfehérvári kórházban került sor. Miután elmúlt a láza és teljesen rendbe jött a műtét után, csütörtökön hazaengedték, és még aznap haza is érkezett Csíkszeredába. “3-4 hét múlva kell visszamennem egy vizsgálatra, és ha addig minden jól megy, akkor utána kezdhetem el a rehabilitációt” – nyilatkozta a fiatal csatár a Jégkorongblognak. Hozzátette: jelenleg még nem lehet pontosan megmondani, mikor térhet vissza a jégre.

Éppen mert ilyen elszánt üldözőkkel áll szemben, a Miskolcnak is úgy kell a három pont, mint egy falat kenyér. Travis Young csapata jelenleg negyedik, de minimális, két pont és egy meccs előnye van a hatodik Ferencvárossal szemben. Másrészt a listavezető Brassó 5 ponttal jár előtte, ha nem számoljuk, hogy Lindqvist mester csapata eggyel többet játszott. Ezt a hátrányt faraghatják le két pontra a borsodiak, felzárkózva ezzel az élmezőnyhöz. Ha viszont újabb vereséget szenvednek, az azzal a kellemetlen következménnyel járhat, hogy a következő hetekben a rájátszást érő hely visszaszerzéséért kell küzdeniük.

Nem lesz egyszerű mutatvány vasárnap a 3 pont megszerzése, hiszen eddig egyedül a Dab.Doclernek sikerült nyernie a Cenk alján, de neki is csak hosszabbításban. Érdekesség, hogy most találkozik először a két csapat egymással ebben a szezonban. A vendégek szakvezetője videózással igyekezett ezt a hátrányt leküzdeni, ennek tapasztalatai nem meglepőek, csak egyszerű és hatékony játékkal lehet esély a pontszerzésre. A pénteki, utolsó másodpercben kiszenvedett győzelem után Lindqvist mesternek is főhet a feje, hiszen bár a győzelmek egyelőre jönnek, a csapat játékban elmarad attól, amit a mester vár tanítványaitól.

HSC Csíkszereda–FTC 8-3

Ismét jól kezdett a Ferencváros, a meccs feléig szoros volt az állás, ám a harmadik harmad katasztrofális kezdése megpecsételte a zöld-fehérek sorsát.

A péntekihez nagyon hasonló jó rajtot vett a Fradi Csíkszeredában is, azonban a gólok újfent elmaradtak. Sőt, az ötödik percben Berta és Lencsés korcsolyázott egymásnak, az ebből kialakuló létszámfölényes helyzetet pedig Szőcs Szabolcs értékesítette. A bekapott góltól megzavarodtak a vendégek, percekig csak nyomozták a korongot, azonban a HSC ekkor még nem tudta eldönteni a meccset. A harmad felénél sikerült rendeznie sorait a Fradinak, Ojanen egy hatalmas bombával egyenlített. Két perccel később Molnár Zsombor tört kapu elé a kék vonalról és miután átcselezte magát a vendégvédelmen, szép egyéni akciójából, visszavette a vezetést a HSC-nek.

HSCUTE 2

A második harmadot ismét hatalmas rohamokkal kezdte a Ferencváros, a második percben Dancsfalvi és Ojanen is óriási gólt lőtt, így gyorsan megszerezték a vezetést. A 26. percben a pénteken két gólt szerző Mihály Ede volt ismét eredményes, amivel újfent döntetlen volt az állás. Ezt követően kétszer is emberelőnybe került a Csíkszereda, ráadásul másodjára kettős előnybe, és mivel egyik esetben sem okozott gondot a helyzetek gólra váltása, így a meccs felére kétgólos előnyre tettek szert. Amilyen jól sikerült a vendégeknek az első két harmad eleje, annyira rosszul kezdték a harmadikat. A HSC három perc alatt három gólt szerzett, így a 45. perc elejére elúszott a meccs, Budait is lecserélték. A meccs innen már csendesen csordogált tovább, figyelemreméltó esemény a hátralévő 15 percben nem történt. Győzelmével a HSC tovább zárkózott a az élmezőny aljához, a Fradi pedig maradt a hatodik helyen.

Gál Sándor (vezetőedző, HSC Csíkszereda): “A második olyan mérkőzés, amely végén nem kellett izguljunk, igaz, ez kellemes volt, nem úgy, mint az első. Örvendünk annak, hogy a fiatalokat is be tudtuk tenni. Nehezebben indult a mérkőzés. Amikor a Fradi átvette a vezetést, rá tudtunk tenni még egy lapáttal, és megfordítottuk az eredményt. Nem adtuk fel, harcoltunk. Nehezebb volt a mérkőzés, mint ahogy az eredmény mutatja. A két potyagól után a vendégek feladták.”

Dobos Tamás (edző, Ferencvárosi TC): “5-3-nál egy picit elveszítettük a fonalat. Helyzeteink voltak, de azok mind kimaradtak. Nem jó megoldásokat választottunk. Sajnos ezt dobta a gép. Tanulnunk kell ebből is. Néhány dolgon változtatnunk kell. A taktikán is és fegyelmen is módosítani kell. Biztos vagyok benne, hogy a brassói meccs sokat kivett belőlünk, de nem erre fognám a vereséget. A fegyelemre nagyobb hangsúlyt kell fektetnünk. Sok kiállítással játszunk, ami a MOL Ligában megengedhetetlen.”

HSCUTE 2

Erste Liga, Vákár Lajos Műjégpálya, 1000 néző. Játékvezetők: Lascar, Gergely, Butucel, Mathe.
Kozuch: 89,3% (Ruczuj: 100%)
Budai: 72,4% (Meravy: 100%)