Büntetőt hibázott a hirtelen halálban

Április 24. Anno.

1948 – A Detroit Red Wings centerét, Jimmy McFaddent választják az év újoncának, ezzel ő kapja a Calder trófeát.

1969 – Az elődöntő hatodik találkozóján Jean Beliveau pályafutása egyetlen olyan playoff gólját lövi, ami a hirtelen halálban esik. Bruins–Canadiens 1-2

1979 – A negyeddöntő ötödik meccsén a New York és a Philadelphia játékosai, 6-3 arányban, összesen kilenc gólt ütnek a záró húsz percben, ami új playoff rekord. Rangers–Flyers 8-3

1989 – A divíziódöntő negyedik találkozóján Wayne Gretzky pályafutása 86. rájátszásbeli gólját üti, amivel megdönti Mike Bossy csúcsát. Kings–Flames 3-5

1993 – Brad May a hosszabbításban 4:48-nál betalál, így a Buffalo története során először és utoljára söpréssel ejti ki a Bostont. Sabres–Bruins 6-5

1993 – A Patrick divízió elődöntőjében a New York a második, a harmadik és a negyedik mérkőzését is a hirtelen halálban nyeri meg, az utolsó kettőt Ray Ferraro góljával. Islanders–Capitals 4-3

1996 – A playoff történetének első büntetőlövése, amit a hirtelen halálban ítélnek meg, ám Joe Juneau kísérletét a pittsburghi Ken Wregget hárította. A mérkőzés a hosszabbítás negyedik harmadának utolsó percében (79:15) dől el, Peter Nedved góljával. Capitals–Penguins 2-3

1997 – Patrick Roy 89. playoff-győzelmét szerzi, amivel megdönti Billy Smith rekordját. Avalanche–Blackhawks 7-0

1999 – Patrick Roy a liga történetének első kapusa, aki 100. győzelmét éri el a playoffban. Sharks–Avalanche 1-3

2002 – Az ottawai Patrick Lalime pályafutása első három playoff mérkőzésén nem kap gólt, amivel beállítja Brent Johnson rekordját. Senators–Flyers 3-0

2003 – A Nyugati Konferencia elődöntőjének első meccsén játsszák az NHL történetének negyedik leghosszabb meccsét, amit Petr Sykora döntött el az ötödik hosszabbítás 48. másodpercében. Stars–Ducks 2-3