Büntetőt hibázott a hirtelen halálban

Április 24. Anno.

1948 ? A Detroit Red Wings centerét, Jimmy McFaddent választják az év újoncának, ezzel ő kapja a Calder trófeát.

1969 ? Az elődöntő hatodik találkozóján Jean Beliveau pályafutása egyetlen olyan playoff gólját lövi, ami a hirtelen halálban esik. Bruins?Canadiens 1-2

1979 ? A negyeddöntő ötödik meccsén a New York és a Philadelphia játékosai, 6-3 arányban, összesen kilenc gólt ütnek a záró húsz percben, ami új playoff rekord. Rangers?Flyers 8-3

1989 ? A divíziódöntő negyedik találkozóján Wayne Gretzky pályafutása 86. rájátszásbeli gólját üti, amivel megdönti Mike Bossy csúcsát. Kings?Flames 3-5

1993 ? Brad May a hosszabbításban 4:48-nál betalál, így a Buffalo története során először és utoljára söpréssel ejti ki a Bostont. Sabres?Bruins 6-5

1993 ? A Patrick divízió elődöntőjében a New York a második, a harmadik és a negyedik mérkőzését is a hirtelen halálban nyeri meg, az utolsó kettőt Ray Ferraro góljával. Islanders?Capitals 4-3

1996 ? A playoff történetének első büntetőlövése, amit a hirtelen halálban ítélnek meg, ám Joe Juneau kísérletét a pittsburghi Ken Wregget hárította. A mérkőzés a hosszabbítás negyedik harmadának utolsó percében (79:15) dől el, Peter Nedved góljával. Capitals?Penguins 2-3

1997 ? Patrick Roy 89. playoff-győzelmét szerzi, amivel megdönti Billy Smith rekordját. Avalanche?Blackhawks 7-0

1999 ? Patrick Roy a liga történetének első kapusa, aki 100. győzelmét éri el a playoffban. Sharks?Avalanche 1-3

2002 ? Az ottawai Patrick Lalime pályafutása első három playoff mérkőzésén nem kap gólt, amivel beállítja Brent Johnson rekordját. Senators?Flyers 3-0

2003 ? A Nyugati Konferencia elődöntőjének első meccsén játsszák az NHL történetének negyedik leghosszabb meccsét, amit Petr Sykora döntött el az ötödik hosszabbítás 48. másodpercében. Stars?Ducks 2-3