Előny a HSC-nél

Megkezdődött a román bajnokság döntője, amelyet a HSC Csíkszereda és a Brassó vív egymással. Jól kezdett a Brassó, Zsók az 1., Virág Csanád a 13. percben talált Kozuch hálójába, ezzel 2-0-ra vezetett is a vendégcsapat. Egy percen belül érkezett a szépítés Molnár Zsolttól, és bár az első 20 percet brassói helyzetek zárták, újabb gól nem esett. A második harmadot viszont Kmit gólja nyitotta, máris egyenlővé téve az állást. Ebben a játékrészben nem hagyta élni ellenfelét a HSC, és ennek meg is lett az eredménye, a követező szünetig még háromszor sikerült mattolni Polcot. Kósa a 9., Kmit a 12., Moldován a 18. percben növelte a csíkiak előnyét, a Brassó lövéshez is alig jutott. Hasonlóan folytatódott az utolsó játékrész is, a széteső vendégek alig tudtak veszélyes helyzetet kialakítani, míg a HSC Tranca 45.percben szerzett góljával zsinórban hatodszor is beköszönt. A végeredmény 6-2 a HSC-nek, a következő meccset hétfőn játsszák Brassóban.