Véget ért az NHL-alapszakasz

Az utolsó játéknapon kialakult a nyolc párosítás. Egy nap szünetet követően szombaton indul a rájátszás.

Yanni Gourde volt a Seattle nyerőembere Minnesotában. A Kraken 4-3-ra győzött az Xcel Energy Centerben, a csatár pedig két emberhátrányos góllal, közte a győztes találattal járult hozzá csapata győzelméhez. Travis Konecny, Mark Stone, Pavel Bucsnyevics és Dylan Cozens mellett Gourde az ötödik játékos, aki egy mérkőzésen kettőt tudott lőni hátrányból. Az idevágó NHL-rekordot egyébként Theo Fluery tartja, aki 1991. március 9.-én három emberhátrányos gólt szerzett a St. Louis ellen 8-2-re megnyert találkozón.

A Winnipeg 4-2-re verte a Pacific-divíziót megnyerő Vancouvert, ezzel nyolcmeccses sikersorozattal zárta az alapszakaszt. A győztes gólt 2-2 után a harmadik harmad elején az a Nyikita Csibrikov lőtte, akinek ez volt az első mérkőzése és rögtön az első találata az NHL-ben. A mérkőzés végére kiderült, hogy a Jets kapustandeme, a Connor Hellebuyck, Laurent Brossoit páros nyerte idén a William M. Jennings-trófeát. A Winnipeg kettőse 199 kapott góllal zárta a reguláris szakaszt, és egyetlen találattal bizonyultak jobbnak a floridai Szergej Bobrovszkij, Anthony Stolarz (200) párosnál.

A Calgary egy tükörsima 5-1-es győzelemmel zárta az idényt. Blake Coleman meglőtte a 30. gólját, MacKenzie Weegar hátvéd létére a huszadikat, Dustin Wolf pedig mindössze kilenc másodpercre volt a shutouttól.

A Colorado nagyon gyorsan eldöntötte az alapszakasz végét elengedő Edmontont. A McDavid, Draisaitl párost pihentető Oilers ellen az Avalanche tíz perc után már néggyel ment, és végül 5-1-re győzött. Nathan MacKinnon két gólpasszal zárta a mérkőzést, a szezont pedig összesen 140 ponttal, amivel megdöntötte Peter Stastny (139) 1982-es franchise-rekordját. Cale Makar 90 egységgel zárt, ezzel ő lett a 12. hátvéd, aki egy szezonban elérte ezt a mérföldkövet.

mackinnon 140

A Vegas zárásként 4-1-es vereséget szenvedett hazai pályán az Anaheimtől, ami azt jelentette, hogy ha a Los Angeles győz, akkor a bajnokcsapat a Pacific-csoport harmadik helyéről a második wild card-helyre csúszik vissza, és a Nyugati Konferenciát megnyerő Dallasszal találkozik a rájátszás első körében. A Golden Knights vesztét végül Frank Vatrano okozta, aki úgy lőtt mesterhármast, hogy betalált előnyben, hátrányban és egyenlő létszám mellett is.

A Los Angeles nem tett szívességet a Vegasnak, és ha nehezen is, de a hosszabbításban legyőzte a Chicagót, így a Kings és a Knights végül helyet cserélt a táblázaton. A Crypto.com Arenában a Los Angeles már 3-1-re is vezetett, de a Blackhawks fordított, viszont nem tudta megtartani az előnyét: bő egy perccel a befejezés előtt Viktor Arvidsson meghosszabbította a meccset. Ez viszont nem tartott sokáig, hiszen Adrain Kempe már a hatodik másodpercben lezárta a ráadást, ami holtversenyben a leggyorsabb túlórás találat volt az NHL történetében.

Most egy nap szünet következik az NHL-ben, a rájátszás pedig szombaton veszi kezdetét az alábbi párharcokkal.