Haudum-duplával egyenlített a Klagenfurt

Idegenbeli győzelmével egyenlítette ki az ICEHL döntőt az alapszakaszelső.

A Klagenfurt 3400 salzburgi néző előtt nyerte meg az ICEHL döntő második mérkőzését, és kiegyenlítette a szériát. Troy Bourke a hazai pályán játszó Red Bullnak szerezte meg a vezetést, majd a 17. percben Pedersen egalizált – a KAC 80 perc után lőtte első gólját a bajnoki döntőben. Haudum a második felvonás elején a rekordbajnokot juttatta előnyhöz, majd Potsma jóvoltából már 1-3 állt az eredményjelzőn. A harmadik harmad eleje ismét a Klagenfurtnak kedvezett, két emberelőnyös góllal eldöntötték a találkozót: előbb Haudum lőtte meg saját maga második gólját, majd Mursak is betalált. A hajrában a Red Bull az ICEHL-döntők történetében 14. gólját ütő Raffl révén még szépített, a Klagenfurt így 5-2-re nyert, 2022 októbere után először távozott győzelemmel Salzburgból. Az 1-1-re álló széria kedd este folytatódik Karintiában.