Három uráli csapat jutott a legjobb négy közé

 

Az Európát és Ázsiát elválasztó hegylánc környékéről az Avtomobiliszt, a Metallurg és a Traktor is elődöntős a KHL-ben.

A keleti csapatok dominanciáját hozta a negyeddöntős fázis a KHL-ben. A legjobb nyolc között az eddig megszokottakkal ellentétben vegyítették a két főcsoport tagjait, a nyugati–keleti párharcokból négyből három esetben utóbbiak kerültek ki győztesen. Az egyetlen nyugati továbbjutó a Lokomotiv volt, a jaroszlavliak drámai körülmények között gyűrték le az Avangardot: az omszkiak 0-2-es összesített hátránynál edzőt váltottak, az új trénerrel sikerült hetedik meccsig húzni a negyeddöntőt, ám ott a Lokomotiv 2-0-ra győzött és 4-3-as összesítéssel jutott a legjobb négy közé. A másik három csata keleti sikert hozott: a főcsoportgyőztes Metallurg 4-2-vel búcsúztatta az Ilja Kovalcsukkal felálló Szpartakot, az ötödik kiemelt Avtomobiliszt 4-1-gyel vetett végett a nyugati második SZKA szezonjának, míg a keleten hatodik Traktor egyenesen kisöpörte a nyugati első Dinamo Moszkvát.

A Gagarin Kupa-döntőbe jutásért a Lokomotiv a Traktorral, míg a Metallurg az Avtomobilissztal méri össze erejét.

A KHL-rájátszás harmadik körének párharcai:

Lokomotiv (nyugat, 3.)–Traktor (kelet, 6.)
Metallurg (k, 1.)–Avtomobiliszt (k, 5.)

A KHL-rájátszás második körének párharcai:

Dinamo Moszkva (nyugat, 1.)–Traktor (kelet, 6.) 0-4
Avangard (k, 2.)–Lokomotiv (ny, 3.) 3-4
Metallurg (k, 1.)–Szpartak (ny, 4.) 4-2
SZKA (ny, 2.)–Avtomobiliszt (k, 5.) 1-4

A KHL-rájátszás első körének párharcai:

Nyugat:

Dinamo Moszkva (1.)–Dinamo Minszk (8.) 4-2
SZKA (2.)–Torpedo (7.) 4-1
Lokomotiv (3.)–CSZKA (6.) 4-1
Szpartak (4.)–Szeversztal (5.) 4-1

Kelet:

Metallurg (1.)–Amur (8.) 4-2
Avangard (2.)–Lada (7.) 4-1
Szalavat Julajev (3.)–Traktor (6.) 2-4
Ak Barsz (4.)–Avtomobiliszt (5.) 1-4

Cimkék:

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
április 3., szerda
AL 19:00 FTCLHL 6-8VÉGE
április 5., péntek
EL 18:30 FTCBRA 3-5VÉGE
április 6., szombat
EL 14:05 FTCBRA 0-4VÉGE
    • M4 SPORT+
AL 19:00 LHLFTC 7-3VÉGE
április 7., vasárnap
U18 17:30 GERHUN 8-0
április 9., kedd
EL 17:30 BRAFTC 5-2VÉGE
U18 17:30 HUNGER 3-7VÉGE
AL 18:30 ETOLHL 8-0VÉGE
április 10., szerda
EL 17:30 BRAFTC 4-1VÉGE
    • DUNA WORLD
április 11., csütörtök
U18 16:30 DENHUN 4-7VÉGE
április 12., péntek
NŐI 16:40 HUNAUT 1-0VÉGE
AL 18:00 LHLETO 4-5 HVÉGE
VÁL 18:00 POLHUN 5-2VÉGE
április 13., szombat
NŐI 15:00 HUNAUT INFO
VÁL 15:45 POLHUN 
AL 19:00 SZGFTC 
április 14., vasárnap
VB18 16:30 HUNDEN 
AL 18:30 ETOLHL 
április 15., hétfő
VB18 13:00 GERHUN 
április 17., szerda
VB18 13:00 AUTHUN 
április 18., csütörtök
VB18 13:00 HUNUKR 
április 20., szombat
VB18 16:30 JPNHUN 
Partnerünk
Archívum