Húszéves mélypontra jutott az Arizona

A Coyotes egymás után a 14. mérkőzésén maradt nyeretlen, amire legutóbb a 2003/04-es idényben volt példa. Morgan Geekie karrierje első mesterhármasát lőtte, Jeff Carter az 1300. mérkőzését játszotta.

Lassan már hírértéke sincs annak, hogy az Arizona ismét vereséget szenvedett. A Coyotes egymás után a 14. zakóját gyűjtötte be, ezúttal Torontóban 4-2-re. A Scotiabank Arenában a hazaiak ütötték az első hármat, végül könnyedén húzták be a meccset a három egységig jutó William Nylander vezérletével.

A Nashville egy 6-1-es győzelemmel lépett át a Minnesotán. Az egymás után a hetedik győzelmét arató Predatorsban ismét Roman Josi volt a vezér: a svájci kapitány egymást követő második mérkőzésén szerzett három pontot. Ha a Nashville a következő mérkőzésen hazai pályán legyőzi a Coloradót, akkor beállítja a franchise-rekordot.

Apropó Colorado: a denverieknek sem kellett megizzadni, ugyanis egy tükörsima 5-0-s győzelemmel távoztak Chicagóból. Justus Annunen 24 védéssel szerezte meg karrierje első shutoutját, Nathan MacKinnon két egységgel zárt, és Nyikita Kucserov után a második játékos lett, aki idén átlépte a 100 pontos határt.

A játéknap második hibátlan kapusteljesítményét a Seattle cerberusa, Philipp Grubauer tudta felmutatni, aki 33 védéssel nullázta le a Pittsburghöt. A 2-0-s vereséget szenvedő Penguinsből Jeff Cartert kell megemlíteni, aki 1300. mérkőzését játszotta az NHL-ben, s ezzel hatodik az aktív játékosok listáján.

carter 1300

Nem sok izgalom volt a Rogers Arenában sem, ahol a Vancouver-szurkolók nagy bánatára 5-1-re győzött a Los Angeles. Drew Doughty és Kevin Fiala egyaránt egy gólt és két gólpasszt tett a közösbe, Cam Talbotnak pedig 22 védés is elég volt a sikerhez.

A Dallas az első harmadban hármat lőtt a Winnipegnek, ezt az előny a meccs végéig megtartva végül 4-1-re győzött. A Starsban Logan Stankoven ismét eredményes volt, így az újonc négy mérkőzés után három góllal áll, míg Jake Oettinger karrierje 100. meccsét nyerte.

Az Amerant Bank Arenában minden harmad egálra végződött, így jöhetett a játéknap egyetlen szétlövése, amit a Florida nyert a Montreal ellen. A hazaiakat Sam Reinhart húzta a maga három egységével, a vendégeket a szintén háromig jutó Nick Suzuki, de a meccset végül nem ők, hanem Anton Lundell döntötte el a rávezetések negyedik körében. A már említett Sam Reinhart duplázott, így Pavel Bure, Carter Verhaeghe és Matt Tkachuk után a franchise történetének a negyedik játékosa lett, aki egy szezonban átlépte a 40 gólos határt.

A Boston saját magának tette nehézzé a győzelmet a Vegas ellen. A Bruins gyorsan elhúzott 3-0-ra, de a bajnokcsapat 4-4-nél utolérte a vendéglátóját. Itt azonban kipukkadt a Knights, a Bruins pedig bő négy perccel a befejezés előtt bevitte a győztes találtot Mason Lohrei révén. A hazaiaknál Morgan Geekie karrierje első mesterhármast lőtte, a vendégeknél Alex Pietrangelo a 600. pontját szerezte.

geekie hattrick

A Carolina 4-2-re győzött Columbusban, ezzel a hatodik sikerét jegyezte az utóbbi nyolc összecsapásán. A Hurricanes bombaerős támadósora mellől most egy hátvéd, név szerint Brady Skjei emelkedett ki, aki egy gólpasszal, valamint a győztes találattal járult hozzá a diadalhoz. Érdekesség, a Carolina hátvédje, Brent Burns karrierje ötödik február 29-i bajnokiját játszotta, amivel befogta az NHL-rekordot e téren tartó korábbi csapattársát, Patrick Marleau-t.

A New York Islanders vetett véget a Detroit hatos győzelmi sorozatának, miután 5-3-ra győzött az autóvárosban. A Red Wingsnek lett volna esélye a sorozat folytatására, de az Isles jobban bírta a végjátékot, és 3-3 után két góllal eldöntötte a meccset. A vendégeknél Brock Nelson duplázott, Mathew Barzal pedig egy előkészítés mellett győztes gólt szerzett.

A Buffalónak két emberelőnyös játék hozta meg a győzelmet Tampában. A Lightning a harmadik harmad közepén még vezetett 2-1-re, de a Sabres Tage Thompson góljával egyenlített, a hosszabbításban pedig Rasmus Dahlin révén a győzelmet is megszerezte. A Buffalo az elmúlt öt meccséből a negyediket húzta be, így ismét 50%-on áll, ezzel pedig 10 pontra került a rájátszást jelentő második wild card-helytől.

A speciális egységek voltak a főszereplői a San José–Anaheim összecsapásnak. A kaliforniai derbit a Ducks nyerte a 6-4-re, a tíz gólból végül hatot hoztak össze speciális brigádok: hazai részről három gólt lőttek fórban, a vendégeké pedig kettőt fórban és egyet hátrányban, utóbbit Brett Leason révén. A meccs embere a három pontig jutó anaheimi Adam Henrique lett.